Kaie Aamisepp kvalifitseerus Rootsis riigi meistrivõistlustele ning saavutas seal mitu esikohta

Rootslaste hulgas on ratsutamine ja eriti takistussõit erakordselt populaarsed, seega pole midagi imestada, et rohkem kui üheksamiljonilise elanikkonna kohta jääb ühest Rootsi meistrist ilmselgelt väheks. Motiveerimaks ka neid, kes 150-160 cm parkuurini veel jõudnud pole, kuid veidi madalamal tasemel väga häid tulemusi näitavad, algatas Rootsi Ratsaliit takistussõidu Riksmästerskapet’i ehk riigi meistrivõistlused. Et meistrivõistluste väike ring Hammarös 4. augustil algava rahvusvahelise võistluse varju ei jääks, korraldati see samas paigas nädal varem.

Riksmästerskapet’ile kvalifitseeruti 2011. a. esimese poolaasta Rootsi Ratsaliidu edetabelite alusel maakondade kaupa. Ühises pingereas võrreldi vanusegruppe eristamata juuniori-, noorte- ja seenioriklassi takistussõitjaid. Sõltuvalt maakonna suurusest võis näiteks suur Stockholmi lään igas arvestuses välja panna maksimaalselt 14 ratsanikku, aga pisike Gotland vaid 2 parimat.

Üllatusena selgus kahe nädala eest, et Värmlandi maakonna üldedetabeli teisele kohale platseerus eestlanna Kaie Aamisepp ja nõnda sai temagi kutse osaleda Riksmästerskapet’il.

Vasakul: Kaie ja Ramona

Juhendisse kirjutati sisse parkuurid kõrgusega 110, 120 ja 130 cm. Näiteks võistluspaarid, kelle senine lagi oli 140 cm parkuur, said õiguse startida 130 cm arvestuses, ja paarid, kes seni võistelnud koos maksimaalselt 130 cm, tohtisid Hammarös osaleda 120 cm arvestuses.

Võistlus ise toimus sama skeemi järgi kui suured meistrivõistlused. See kestis kokku neli päeva, millest esimese päeva puhtusparkuur olid mõeldud tutvumiseks ja sisseelamiseks, sest võeti arvesse, et osalejad olid kokku sõitnud üle kogu suure laia Rootsimaa ja kaugemalt tulijatel oli selja taga umbes 800 kilomeetrine teekond.

Reedel toimus esimene kvalifikatsioon: kahefaasiline parkuur. Laupäevane teine kvalifikatsioonivoor oli jälle puhtusparkuur. Finaali jõudsid 110-s 30, 120-s 26 ja 130-s 17 võistluspaari. Pühapäeva hommikupoole toimusid lohutusklassid, pärastlõunal panid üritusele punkti ümberhüpetega finaalsõidud. 130 cm finaali võitis 26-aastane Tina Andersson Karlstadist ja 120 cm Natasha Pedersen.

Kaie startis 120 cm parkuuris hobusel Alicia ja kõrgusel 130 cm hobusel Ramona. Ramona tõi esikohad nii neljapäevasest kui laupäevasest puhtusparkuurist ja kvalifitseerus ka finaali, kus sai kaheksanda koha.

Alicia oli auhinnalistel kohtadel reedeses ja laupäevases kvalifikatsioonis ning jõudis pühapäeval ka ümberhüpetele, tulles finaalsõidus rõõmustavale neljandale kohale.

Sealne võistlus toimub traditsiooniliselt muruväljakul, mis arvestades augusti alguse tüüpilisi Hammarö paduvihmasid teeb tingimused keerukamaks ja peletab mõnedki sõitjad eemale, sest rootslane on enam harjunud kvaliteetsete liivaplatsidega kõikjal, kus hüppevõistlusi toimub.

Riksmästerskapet’i kõik tulemused leiab http://online.equipe.com/sv/competitions/2728