Kaie Aamisepp saavutas Rootsi suurvõistlusel Dalahoppet mitmeid auhinnalisi kohti

Rootsis Falunis, mis on vahest enim tuntud suusahüppevõistluste toimumiskohana, lõppes pühapäeval neli päeva kestnud ülerootsiline takistussõiduvõistlus Dalahoppet. Eestlastest osales võistlusel 18-aastane Kaie Aamisepp, kes startides tugevas konkurentsis parkuurides 120 kuni 140 cm jõudis seitsmel korral auhinnalisele kohale.

Kõik neli starti hobusel Alicia lõppesid Kaiele puhta sõiduga, mis andis tulemuseks puhtusparkuuris jagatud esikohad: kaks neist kõrgusel 120 cm ja kaks 130 cm parkuuris. Reedese puhta 130 cm tulemusega kindlustas võistluspaar lõplikult pääsme noorhobuste finaali Flyinges, seda juba teist aastat järjest; tänavu siis 6-aastaste arvestuses.

Head tulemused saavutati ka ülejäänud hobustega. 7-aastase Zaminaga saadi 120 cm parkuuris kümnes auhinnaline koht. Ramonaga tuldi esimesel võistluspäeval 120 cm parkuuris kolmandale kohale. Laupäeval tegi võistluspaarile rõõmu auhinnaline 18. koht 73 osavõtja hulgas kahefaasilises parkuuris kõrgusel 140 cm.

Kuulsad punased Dala hobused Dalahoppeti takistusel. Neid hobusekujusid saab Rootsis küll igusuguses suuruses ja vormis osta, olete kindlasti isegi kohanud.

Dalahoppetil osales tuntumatest nimedest nii kuuekordne Rootsi meister takistussõidus Helena Persson, Marcus Westergren (Rootsi seenioride tabeli 19.), eestlastele tuttav John Hickey kui ka Rootsi noorratsutajate esikümnesse kuuluvad Caroline Kamensky ja Amanda Landeblad.

Võistluste kõrgeima sõidu – pühapäevase kahevoorulise 150 cm võitis Marlene Lindblad 13-aastase hobusel Corde, teine oli John Hickey Ianil ja kolmas taas Marlene Lindblad hobusel Take it Easy. Lindblad võttis esikoha ka laupäevases 150 cm sõidus, nii et vaieldamatult oli ta nende võistluste suurim õnnestuja.

Põhisõidu (150 cm) võitja Marlene Lindblad hobusel Corde

Dalahoppet on traditsiooniline võistlus, mida korraldatakse juba viisteist aastat järjest. Dalahoppeti organiseerijad olid tänavu eriti uhked selle üle, et Rootsi meister Helena Persson lendas spetsiaalselt Austriast koju Rootsi selleks, et Dalahoppetil osaleda. See ütleb nii mõndagi, arvasid võistluse korraldajad.

Hobumaailm soovib Kaie Aamisepale palju õnne väga heade tulemuste eest ning jääb ootama uusi uudiseid! Samuti täname väga Ülle Aamiseppa, tänu kellele hobumaailma lugejad end Kaie käekäiguga kursis saavad hoida.

Dalahoppeti kõik tulemused vt. http://online.equipe.com/sv/competitions/2369