Kairit Kalbre 41. positsioon FEI noorte edetabelis on seni eestlaste parim tulemus

Kestvusratsutaja Kairit Kalbre on tänase seisuga FEI juuniorideja noorte kestvusratsutamise edetabelis (Young Riders World Ranking) 41. kohal. Kairit on esimene eestlane, kes FEI edetabelis kunagi nii kõrgel kohal on olnud.

Arvestada tuleb siinjuures siiski mitmeid asjaolusid. Esiteks ei ole sinna kantud viimast, Poolas toimunud võistlust, kus Kairit tuli teisele kohale. See tulemus parandab tema positsiooni oluliselt, kuid kahjuks uuendatakse kestvusratsutamise tabeleid väga visalt. Teiseks on kestvusratsutamine ainuke FEI spordiala, milles peetakse eraldi edetabelit noortele. Kolmandaks on igal spordialal erinevad tabelite pidamise viisid (näiteks koolisõidus peetakse tabeleid vaid paaridele), samuti on konkurentsi suurus alade kaupa erinev. Siiski on tegemist väga hea tulemusega ning anname kindlasti teada, kui Kairiti positisoon tõuseb.

Kairitist järgmine on samas tabelis Kaja Tuisk, kelle positsiooniks on 170. Seenioride tabelis (Open Riders World Ranking) on eestlastest kõrgeimal kohal Heigo Rohtla (144.), järgnevad Virge Laur (164.) ja Kairit Kalbre (640.)

FEI edetabeleid saad vaadata aadressil: http://www.fei.org/Search_Centre/Ranking/Pages/Default.aspx