Kairit Kalbre ja Baltimor Ungaris 160 km neljandad, Baltimoril MM kvalifikatsioonid käes

Kestvusratsutaja Kairit Kalbre ja tema põhihobune Baltimor startisid 3. mail Ungaris Babolnas CEI 3* 160 km distantsil, kus lõpetasid edukalt võistluse ja saavutasid tubli 4. koha.

Meie paarile oli võistluse lõpetamine äärmiselt oluline, kuna see on eelduseks 23. augustist 7. maini peetavatel Maailma Ratsaspordi Mängudel (WEG) osalemisele. Teatavasti toimuvad WEG-i raames ka paljude ratsaspordialade Maailmameistrivõistlused, kestvusratsutamise MM leiab täpsemalt aset 28. augustil. Õnnestumise korral on Kairitil ja Baltimoril plaanis seal startida.

MM-i kriteeriumid kestvuseratsutamises on ratsanikule ja hobusele mõnevõrra erinevad. Hobusel tuleb rahvusvahelises konkurentsis kolm korda läbida 120 või 160 km, kusjuures neist ühel korral kindlasti 160 km ja seda vähemalt kiirusega 15 km/h. Ratsanikul tuleb samuti sõita vähemalt korra 160 km ning lisaks veel neli korda 120 või 160 km. Kõik nimetatud distantsid tuleb läbida 24 kuu jooksul, käesoleva MMi kvalifikatsioonide täitmise lõpptähtaeg on 25. juuni. Baltimor on tänaseks oma kvalifikatsioonid kätte saanud, Kairitil on sõita veel üks 120 km, mida ta plaanib teha 24. mail Haanjamaal, kus ta stardib Nolaga.

Babolnas läbiti 160 km 10 tunni ja 11 minutiga, keskmiseks kiiruseks kujunes 15,71 km/h. Kõik taastumised olid head, mahtudes enamasti 2 minuti sisse. 160 km-st võttis osa 9 võistluspaari, kellest lõpetas 5.

Kui päev enne võistlust oli sooja 25 kraadi, siis võistluspäeval oli see langenud 9-le. Ilm oli kergelt pilves ja väga tuuline, pärast Kairiti finišit hakkas sadama. Tähtis oli hobuse lihaseid pidevalt soojas hoida. Teekonnast tundus päris suur osa olevat asfaltil või kõval pinnasel.

Tulemused leiate: http://www.endurance-timing.net/pdf/schedule/BAB_14_C1.pdf