Kairit Kalbre ja Marilyn Uusna läbisid Abu Dhabis kestvusratsutamise Noorte ja Juunioride MM-i

Eile, 10.detsembril finišeerisid Abu Dhabis toimunud kestvusratsutamise Noorte ja Juunioride MM-il edukalt Kairit Kalbre ja Marilyn Uusna.

Ratsanikud ja hobused Baltimor ja Dali ox tunnevad end pärast väsitavas kõrbekuumuses 120 km läbimist hästi ning olid kohal viibinud tiimiliikme Katrin Liivi sõnul üldse üllatavalt heas vormis.

Eestlaste kohtadeks jäid 44. (Kalbre) ja 46. (Uusna). Meie põhjanaaber Joona Mickelsson, kellega eestlased väga tihedat koostööd tegid, lõpetas 48ndal ehk viimasel kohal. Võistluse olid sunnitud (enamasti lonke tõttu) katkestama 28 ratsanikku ning starti ei pääsenud 3 paari. Et eestlastele on sellised tingimused täiesti vastupidised kodumaa omadele, võib võistlust kindlasti lugeda õnnestunuks. Neiude põhiliseks eesmärgiks oli võistlus korralikult lõpuni sõita ning sellega ka toime tuldi.

Kairit ja Marilyn võistluse logo ees. Foto: Kairit Kalbre erakogu

Võitjaks tuli Uruguai esindaja Martin Stirling hobusel Vendaval. Neile järgnesid austraallane Allix Jones (Castlebar Moonlight) ja taaskord Uruguai sportlane Oriana Ricca (Hunter Toro). Võitja keskmiseks kiiruseks oli 22,58 km/h, mis võimaldas paaril võistlus läbida ajaga 05: 18: 51. Tagantjärele hinnates võiks muidugi öelda, et meie võistluspaarid oleksid võinud ka kiiremini sõita, kuid liigseid riske nii harjumatus kliimas ei tahetud võtta. Kalbre finišeeris ajaga 07: 34: 39, keskmiseks kiiruseks 15,836 km/h, Uusna lõpetas ligi tund aega hiljem ajaga 08: 37: 01 ja keskimise kiirusega 13,926 km/h.

Riikide arvestuses õnnestus Eestil võtta hea 15. koht 29 riigi seas, olles eespool isegi Araabia Ühendemiraatidest, mida peetakse üheks kestvusratsutamise tippriigiks. Euroopast pärit osalejatest oli Kairit Kalbre 20. ja põhjamaade esindajate hulgas teisel kohal. (Kestvusratsutamises on muide tugevad riigid ka Rootsi, Norra ja Soome.)

Kairit ja Baltimor. Foto: Kairit Kalbre erakogu

Võistlus algas päikesetõusuga ning u. 10-kraadise jahedusega, kuid päike ei lasknud end kaua oodata ning peagi tuli lisaks liivale asuda võitlusesse ka kõrvetava kuumusega. Baltimorile olid kodused liivatrennid Laulasmaa rannas kindlasti abiks. Teekonnalt ei puudunud ka korralikud mäed, millega kodukandis kahjuks jällegi päris kitsas käes.

Hobumaailm õnnitleb sportlasi eduka lõpetamise puhul ning ootab tervena koju tagasi!

Võistluse tulemused leiate siit: http://www.atrm-systems.fr/index0eng.htm (klikkida Endurance+Results ja siis vasakul servas Al Wathba peal)

Võistluse koduleht: http://www.eef.ae/index.php?loading=endurancechampionship&default=1