Kairit Kalbre naaseb kestvusratsutamise noorte EMilt 29. kohaga

Kestvusratsutaja Kairit Kalbre, kes startis Baltimoriga 8ndal septembril Belgias Mont-Le-Soies Juunioride- ja Noorte EMil, saavutas üliraske võistluse järel 29. koha 63 osaleja seas.

Tulemust võib pidada tubliks, kuna võistluse lõpetas üldse vaid 32 paari ehk vaid umbes pooled. Kairiti ja Baltimori keskmiseks kiiruseks kujunes ainult 14,24 km/h, kusjuures viimane (20 km pikkune) ring, mis tavaliselt sõidetakse pigem kiiresti, läbiti umbes 13 km tunnikiirusega. Rada oli väga mägine ja kivine ning eesti paarile tõeliseks katsumuseks. Seevastu võistleja ema ning treener Õnne Halliko oli väga rahul, et Baltimor sai veterinaarülevaatustel suurepärased tulemused ning hobune näitas väga head vastupidavust ja tervist.

19 riigi esindajate hulgas tuli kiire lõpuspurdi järel esikohale Itaalia ratsutaja Mara Feola, kelle viimase ringi kiiruseks kujunes 24,97 km/h! Hõbdemedal läks Prantsusmaale Cesar Donnais’le ning pronks samuti prantslasele Nina Lissaraguele. Võistkondlikult võttiski kulla Prantsusmaa, järgnesid Itaalia ning Suurbritannia.