Kairit Kalbre tuli kestvusratsutamise noorteklassi EMV-l kuldmedalile

Täna, 17ndal augustil peeti looduskauni Rõuge ümbruses kestvusratsutamise võistlus Rõuge Rännak 2013, mille raames selgus ka Eesti meister noorteklassis, kelleks on taas Kairit Kalbre.

EMV arvestuses startis kokku 8 paari, kellest lõpetasid 6. Kalbre, kes seekord osales võistlusel hobusel Nola, asus 81 km pikkusel distantsil kohe juhtgrupi etteotsa ning kasvatas järk-järgult oma edumaad. Kui esimesel ringil sõideti üpris kiiresti ning esimeses grupis püsis 6 hobust, nende hulgas muide 2 poni, siis kahe suure konkurendi – Merilin Kalbre ja Filly Bella ning Kaia Raidma ja Ecuador Baffi välja langemine muutis võistluse kulgu ja atraktiivsust. Kairit ja Nola finišeerisid uhkes üksinduses, neile järgnes pikema vahemaaga Berit Truuts ponil Amanda. Pronksi pälvis rahuliku ja meelekindla sõiduga Kaisa Keerd hobusel Wierusz.

62 km pikkusel distantsil oli vaid üks võistleja Laura Nahkor hobusel Parzival, kes võistluse edukalt lõpetasid ja sellega ka klassi võitsid.

41 km peal sõideti nii kvalifikatsiooni kui ka kiiruse peale. Esmase kvalifikatsiooni täitis 3 paari neljast, kiirusvõistluse võidu jättis kodutalli Vello Kikas hobusel Byron.

Tore on tõdeda, et 23 km pikkusele tutvumisklassile läks 9 võistluspaari, kes pärit eelkõige kohalikust tallist, ning said nii oma esimese kestvusratsutamise kogemuse kõrvuti "vanade" tegijatega.

Kui Perilas kallas vihma ja ilm rikkus suuresti võistluspäeva, siis Võrumaal säras täna päike ning rännaku lõpetanud sportlased ja hobused said nautida jahutavat suplust võistluspaigas asuvas järves. Otse Rõugest asusid aga Hollandi poole rahvusvahelisele võistlusele teele Heigo Rohtla ning Õnne Halliko, kellega peagi liituvad nende ülejäänud meeskonnaliikmed ning ka hobused.

Pilte Rõuge Rännakust (autor Külli Tedre) http://www.kyllitedre.com/ENDURANCE/R%C3%B5uge-R%C3%A4nnak-2013-EMV-noored/31314471_kVfG4R#!i=2710895829&k=mWsWczq