Kairit Kalbre tuli taas Eesti meistriks ning täitis ühtlasi MM-kvalifikatsiooni

Eile Haanjamaal Kurgjärvel toimunud Eesti meistrivõistlustel kestvusratsutamises saavutas meistritiitli Kairit Kalbre hobusel Nola, kes ühtlasi võitis ka rahvusvahelise 120 km pikkuse võistluse. Sellega täitis sportlane MM kvalifikatsiooni ning stardib augustis hobusel Baltimor ratsutamise maailmameistrivõistlustel Normandias. Kõikide rahvusvaheliste klasside võidud jäid seekord Eestisse.

120 kilomeetri pikkusele distantsile starditi juba kell kuus hommikul. Võistluse muutis osalejatele keeruliseks kuum ilm, mistõttu oli ka väga palju välja langemisi. Eesti meistrivõistluste arvestuses oli stardis kahjuks vaid neli võistlejat, rahvusvahelises arvestuses 11. Meistritiitli saavutasid Kalbre ja Nola keskmise kiirusega 17,456 kilomeetrit tunnis.

Teisena, peaaegu tund aega hiljem, lõpetas UAE esindaja Ahmed Mohd Al Jabe Al Marri, kes võistles Norrast laenatud hobusel Al Thaka Mellemgaard. Kalbre edu kasvas nii suureks alles viimasel ringil, kus meie paar kohe alguses eest spurtis ning Marri otsustas seepeale raja rahulikult läbida. Hõbemedal ja rahvusvahelise arvestuse kolmas koht läks Kaisa Keerdile Filly Bellal. Need kolm paari olid ühtlasi ainsad, kes raja läbisid, seega EMV pronksmedal jäigi välja andmata.

Samal distantsil täitis Kairit Kalbre ka tänavuse MM kvalifikatsiooni, et osaleda augustis toimuvatel Maailmameistrivõistlustel Normandias. Seni ei ole ühelgi Eesti kestvusratsutajal õnnestunud Maailmameistrivõistluste normatiive täita.

Juunioride ja noorte 120 km pikkusel rajal startis vaid kaks sõitjat, kellest lõpetas üks – Keiu Oras hobusel Nilsson ox, keskmise kiirusega 13,666 km/h.

Lisaks toimus nii rahvuslik kui rahvusvaheline võistlus 80 km tasemel. Rahvusvahelises konkurentsis võidutsesid Anne Rohtla ja Jethro, kes 8 paari seas läbisid distantsi kiirusega 15,115 km/h. Välja langejaid oli siin vaid 1. Juunioride arvestuses startis seitse paari, võitjaks tulid Helina Kalev ja Suzuki, keskmise kiirusega 15,845 km/h. Rahvusliku klassi parimad olid 6 paari seas Berit Truuts ja Amanda kiirusega 13,371 km/h.

Tänavused Eesti meistrivõistlused kestvusratsutamises olid Kurgjärvel järjestiku kümnendad. Võistlus on juba viiendat aastat rahvusvahelise tasemega, kus starditakse 80 ja 120 kilomeetri pikkustele distantsidele. Kokku osales võistlusel tänavu 34 paari, esindatud oli 7 välisriiki – AÜE, Venemaa, Soome, Rootsi, Poola, Iirimaa, Norra.

Kõik tulemused leiate peagi siit: http://www.endurance-timing.net/event_news.php?id=175

Rohkem infot ja pilte: https://www.facebook.com/events/712864552099017/