Kakegawa Grand Prix võitis mõnevõrra üllatuslikult David Will

Pühapäeval jõudis Jaapanis Kakegawas lõpule üle kümne aasta peetud rahvusvaheline takistussõiduvõistlus, kus osales ka Andres Udeküll. Võidu tõi Euroopasse mõnevõrra ootamatult noor sakslane David Will.

Fakt, et David Will võitis, iseenesest loomulikult üllatav ei ole (toim. mõned nädalad tagasi võitis Will s`Hertogenboschis Lääne-Euroopa liiga viimase MK-etapi), kuid üllatav oli see konkreetse võistluse kontekstis. Nimelt sama hobusega oli David esimesel päeval võtnud maha neli, teisel päeval viis takistust.

Arvestades eelmiste päevade halbu tulemusi ja asjaolu, et Grand Prix`st tegi otseülekande Jaapani rahvustelevisioon, oli rajameister üles seadnud oluliselt lihtsama ja madalama raja. Esimesed takistused olid kõrgusel 130 cm, viimased küll 150 cm, kuid eelnevate päevade tehnilised vahed olid kadunud. Selle tulemusena pääses ümberhüpetele üheksa paari, kelle hulgas ainsa eurooplasena Will. Viimasel õnnestus sõit ka ümberhüpetel ning seda suutis ta teha parima ajaga. Ümberhüpetel oli kolm puhast sooritust, neist aeglasema tegid Tadahiro Hayashi ja Carry`s Son. Viimasele takistusele lähenedes tahtis Carry´S Son minna vasakule, kuid talendikas Tadahiro suutis tõrget vältida ning lõpetada Grand Prix kolmandal kohal.

Teistel eurooplastel pühapäeval häid saavutusi ei tulnud, Udeküll Grand Prix sõidus ei osalenud.