Kaks võitu ja kaks Audit – Marcus Ehningu edukas nädalavahetus Brussels Stephex Masters’il

Marcus Ehning ja Comme Il Faut 5. Foto: Scoop Dyga/Icon Sport.

Sel nädalavahetusel oli suur osa maailma ratsaspordiparemikust kogunenud Belgiasse Brüsseli lähedale, et võtta osa selleaastasest Brussels Stephex Masters’ist, kus võistlusklasse jagus nii noortele hobustele kui ka CSI1*, CSI2*, CSI3* ja CSI5* tasemel. Võistluse suurima võidu, Audi esitletud Rolex Grand Prix, pistis kotti Marcus Ehning hobusega Comme Il Faut 5. Samal paaril õnnestus võita ka reedene Grand Prix kvalifikatsioonisõit.

Uliano Vezzani ehitatud 160 cm Grand Prix oli suur ja lai ning selle raskus peegeldus ka tulemustelehel: vaid kuuel paaril 46’st õnnestus teha põhiparkuuris puhas sooritus. Ümberhüpetel esimesena startinud, belglaste ainus lootus kodvõidule, Christophe Vanderhasselt (Identity Vitseroel) lõpetas kahjuks ühe mahaajamisega, millega ta lõpuks platseerus viiendaks. Järgmisena hüpanud Douglas Lindelöw seadis Zacramentoga puhta sõidu juures teistele püüdmiseks aja 44,11 sekundit. Temale järgnenud Lauren Hough andis Waterfordiga oma parima, kuid kahjuks oldi rootslasest 41 sajandikku aeglasem. Denis Lynchi (The Sinner) plaan kahjuks ei õnnestunud ning seitsme karistuspunktiga platseeruti kuuendaks. Stephexi enda sõitja Daniel Deusser (Calisto Blue) ei suutnud Lindelöw ja Houghi aega parandada ning uks jäi avatuks viimasena starti tulnud Ehningule (Comme Il Faut 5). Kogenud sakslane näitas, kui kiiresti ta sõita suudab ning edestas seni ümberhüppeid juhtinud Lindelöw’d pea nelja sekundiga, mis andis talle kindla võidu. Lisaks rahalisele preemiale võitis sportlane tolle nädalavahetuse teise auto, sest võideti ka reedene 155 cm kõrgune sõit, kus auhinnaks oli samuti uus Audi.

Vaata võiduka paari põhiparkuuri sõitu siin:

Marcus Ehning bei den Stephex Masters

The only way is up! Marcus Ehning Sportpferde gewinnt mit Comme Il Faut den Rolex Grand Prix! Herzlichen Glückwunsch! 😍🔝▶️ Hier die Stephex Masters LIVE sehen: watch.clipmyhorse.tv/Stephex-Masters

Posted by ClipMyHorse.TV Deutschland on Pühapäev, 2. september 2018

Mainime siinkohal kiirelt ära ka teised eelnevate päevade põhisõitude võitjad: neljapäevase 150 cm kõrguse sõidu võitis Scott Brash hobusega Hello Shelby, reedese 155 cm võitja oli Marcus Ehning (Comme Il Faut 5) ja laupäevases 150 cm’s osutuks parimaks Malin Baryard-Johnsson (H&M Second Chance).

Kõik võistluse tulemused leiate siit