Kalesi rännaku distantsid võitsid Ines Beilmann-Lehtonen ja Eliise Laur

Möödunud laupäeval sai Raasiku vallas asuvast Kalesi tallist alguse Kalesi Rännaku nimetust kandnud kestvusratsutamisvõistlus, mille pikima distantsi võidu noppis Ines Beilmann-Lehtonen hobusega Local Sunshine, lühema Eliise Laur poniga Kilvet.

Kalesil oli kavas kolm distantsi, millest 42km andis esmast kvalifikatsiooni ning parimaid ei selgitatud, võidule sõideti 52 ja 80km pikkustel radadel. Pikimal distantsi oli osalejaid kõigest kaks, neist edukam oli Ines Beilmann-Lehtonen (EER) hobusega Local Sunshine, kes läbis 80km ajaga 5: 03: 19, mis tegi keskmiseks kiiruseks 15.83 km/h. Teine lõpetaja oli Tartu Ratsakooli kestvusratsutaja Sanna Podekrat poniga Salsa. Nende ajaks mõõdeti 6: 53: 38, keskmiseks kiiruseks 11.60 km/h.

Eliise ja Virge Laur Kalesi Rännakul; foto Ago Ruus

Enim osalejaid oli 52km pikkusel rajal – 13. Teistest kiirema sõidu suutsid teha Eliise ja Virge Laur (EER) vastavalt hobustega Kilvet ja Thor Emira. Laurid lõpetasid sekundilise vahega, kiirem oli Eliise. Mõlema keskmiseks kiiruseks oli 19.16 km/h. Lauridest 14 minutit hiljem finišeeris kolmandana Lene Aadli (Avante) hobusega Ilueedi. Nende keskmiseks kiiruseks oli 17.66km/h.

Ines Beilmann-Lehtonen Kalesi Rännaku vahefinišis; foto Ago Ruus

Esmese kvalifikatsiooni täitis Kalesi Rännakul kaheksa paari. Kõik Kalesi tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/403?locale=et&year=2015