Kanada rahvuskoondis võitis Floridas toimunud teise Furusiyya FEI Nations Cup etapi

Suvesoojas Floridas, Wellingtonis, jätkus möödunud nädalal sealne Winter Equestrian Festival takistussõiduga. Koolisõidu Rahvuste Karika etapile järgnevalt peeti maha sama sarja takistussõidu etapp, mis peasponsori järgselt kannab Furusiyya nimetust. 12 rahvusvõistkonna pinevas heitluses suutis Kanada ühe karistuspunktiga edestada Suurbritanniat.

Wellingtonis peetud Rahvuste Karika etapp viidi läbi12 rahvuse osavõtul, kusjuures koondistesse kuulusid mitmed maailma tipptakistussõitjad. Furusiyya sarja punktide eest võistlesid Põhja-Ameerika riigid ehk Kanada, USA ja Mehiko. Brittide koondisesse kuulusid hetke Longines reitingu kaks esinumbrit Scott Brash ja Ben Maher, oma parimates koosseisudes olid väljas loomulikult USA ja Kanada, samuti Brasiilia.

Kanada asus pärast esimest vooru juhtima omamata ühtegi karistuspunkti. Teises voorus lõpetasid nelja karistuspunktiga aga nii Tiffany Foster ja Victor kui ka vanameister Ian Millar (67) ja Dixon. Pärast esimeses voorus 5 karistuspunkti kogunud brittide kolmandat vahetust oli aga selge, et nende minimaalseks tulemuseks jääb 9, mistõttu kanadalaste ankrumees, Pekingi (Hong Kongi) olümpiavõitja, Eric Lamaze hobusega Powerplay viimases voorus stati ei läinudki. Brittide ankrumees Scott Brash hobusel Hello Annie läbis teise vooru vigadeta ja kindlustas enda koondisele sellega teise koha. Kolmanda tulemuse sõitsid välja ameeriklased, kelle tulemuseks kujues 12 karistuspunkti. Jänkisid esindasid McLain Ward ja Rothchild, Brianne Goutal ja Nice de Prissey, Laura Kraut ja Cedric ning Beezie Madden ja Simon. Võidukasse Kanada koondisesse kuulus lisaks mainitutele veel Yan Candele hobusega Showgirl. Brittidest on mainimata Ben Maher ja Diva, Tim Gradley ja Unex Chamberlain Z ja Gemma Paternoster ja Osiris.

Täiendavat informatsiooni Wellingtonis toimunud ja toimuva kohta leiate aadressilt http://www.equestriansport.com/