Kanadale teine tänavune võit Furusiyya FEI Nations Cup Mehiko etapilt

Eile, reedel, viidi Mehikos Coapexpanis läbi Furusiyya FEI Nations Cup Põhja-Ameerika liiga teine etapp, kus on teise järjestikuse võidu võttis Kanada koondis pinevas heitluses jänkidega.

Põhja- ning Kesk-Ameerika ja Kariibide liiga teine etapp toimus Mehikos, osales neli koondist – kaks Mehikost, lisaks Ameerika Ühendriigid ja Kanada. Eelduslikult käis põhiheitlus just kahe viimase vahel. Võistlus esikohale oli ülipingeline. Nii Kanada kui Ameerika Ühendriigid kogusid kahe vooruga viis karistuspunkti, mistõttu võitja selgitati ümberhüpetel. Ümberhüpped kujunesid tõeliseks tšempionite heitluseks kui ameeriklaste Beezie Maddenile asus vastu kümnekordne olüpialane, 67aastane Kanada Kapteniks kutsutud Ian Millar. Esimesena startinud Madden võttis hobusega Coral Reef Via Volo maha ühe takistuse ja nii jäi vanameister Millaril hobusega Star Power läbida ümberhüpped rahulikult ja puhtalt. See Kanada Kaptenil ka õnnestus ning ligi kaheksa sekundit aeglasemalt, kuid karistuspunktideta saavutas Kanada oma teise järjestikuse võidu liigas.

Võidukaid kanadalasi esindasid lisaks Ian Millarile tema poeg Jonathan hobusega Calvin Klein, Chris Sorensen hobusega Bobby ning Kaptenist 50 aastat noorem, mõlemad voorud vigadeta läbinud, Kara Chad hobusega Alberto II.