Kärdla Ratsupäevade algusajad toodi varasemaks

Homme alustatakse Hiiumaal Linnumäe ratsakeskuses takistussõiduvõistlustega, kus reedel kavas Saarte Karika finaal, järgnevatel päevadel XII Kärdla Ratsupäevad. Seoses sportlaste ülisuure huviga ja sellest tuleneva startide arvuga otsustasid korraldajad laupäevast ja pühapäevast võistluspäeva alustada varem.

Hiiumaa võistlus on olnud osavõturohke juba aastaid, kuid tänavu on startide arv kujunenud rekordiliseks – kolmele võistluspäevale on registreeritud ligu kuussada starti. Seoses suurte startide arvuga ja sooviga mitte lasta võistluspäevi öösse, otsustas korralduskomitee alustada laupäevast ja pühapäevast võistluspäeva varem. Laupäevane võistlus algab algse 10.00 asemel kell 9.30, pühapäevane 9.00. Stardijärjekorrad ning esialgse täpsema ajakava leiate meie koduleheküljelt kalenderplaanist Kärdla ratsupäevade rubriigist.

Nagu eelnevas öeldud, selguvad homme Linnumäel tänavuse Saarte Karika võitjad, laupäeval ja pühapäeval on XII Kärdla Ratsupäevade raames mõlemal päeval kavas neli parkuuri kõrgustel 80 – 130 cm. Tänavu on esmakordselt kavas Klubide Suvekarikas takistussõidus, kus iga ERL-i liikmesklubi saab välja panna ühe kolme kui neljaliikmelise võistkonna. Võistluse eripäraks on asjaolu, et iga parkuuri võit ning järgnevad kohad annab sarnase punktisumma, mis pakub võiduvõimalusi paljudele klubidele. Võitjale on välja pandud Tallinnki kruiis liinil Tallinn-Stockholm-Tallinn kuni kaheksale inimesele, lisaks kolmele parimale karikad.

Kohtumiseni Hiiumaal! Hobumaailma toimetame nädalavahetusel Kärdlast ja selle lähistelt.