Kärdla Ratsupäevade avapäeva edukaim oli vaieldamatult Paul Argus

Laupäeval said avalöögi kümnendad Kärdla Ratsupäevad. Enim auhinnalisi kohti suutis avapäeval koguda Tondi klubi sportlane Paul Argus.

Laupäevaseks põhisõiduks oli puhtusele ja kiirusele toimunud parkuur takistuste kõrgusel 125 cm. Lõpu eel startinud Andres Udeküll (Parkuur) Calcyliga sõitis eelnevatest parematest ligi 4 sekundit kiirema aja, kuid sellest võiduks ei piisanud. Veelgi hiljem startinud Paul Argus Hedinal suutis Parkuuri võistluspaari ületada kümnendiksekundiga ja võtta võidu. Kolmandana lõpetasid Catlin Vatsel (GKG) ja Listra.

Argusele ei jäänud põhisõidu võit ainukeseks. Võitis ta Hedinaga ka 115 cm kõrguste takistustega sõidu, jättes teiseks jällegi Udekülli, kes startis üle pika aja hobusel Express. Sarnaselt kõrgeima parkuuriga platseerus siingi kolmandaks Vatsel Listral.

Kärdla võistluse avapäeval oli kavas kaks ERL-i Suvise Karikasarja arvestuse osavõistlust. Juuniorite järjekordse etapi esikolmiku moodustasid Sandra Prez (THK) Empirel, Meriel Isok (Tondi) Casanoval ja Kristjan Sinikas (Ruttar) Ramsteinil. Noorhobuste esikolmikusse jõudsid Hedina, Stalingrad ja Moonlight Shadow, kelle kõigi ratsanikuks Paul Argus.

Hommikul viidi läbi kaks madalamat sõitu, millest 100 cm võitis Sandra Prez Empirel, 80 cm Riina Rõa (Parkuur) Hailstone’il.

Päeva jooksul toimus ka palju muud huvitavat, hobukooli alal vaadeldi kuumrautust sepp Reimo juhendamisel, õpiti tundma erinevat ratsavarustust ning passitati erinevaid sadulaid Ingrid Randlahti eestvedamisel, lõunapausil pakkusid pinget kaks väikest poni, kes tuli Riina Rõa ja Maarja Saare rohelise vankri ette rakendada. Kõiki FEI poolt tunnustatud ratsaspordialasid tutvustati mitmete tuntud poni- ja noorratsanike esituses ning koolisõidukavaga astusid üles Marika Vunder ja Frankfurt. Hetkel on päeva lõpetamas Ott Lepland ning kauni päikseloojangu taustal toimuvat kontserti on kuulama saabunud suur hulk publikut. Homme alustame juba kell 8 hommikul : )