Kärdla Ratsupäevade põhisõidu võitsid Kristi Luha ja Vacantos, klubide karikas Ruilasse

Möödunud pühapäeval jõudsid lõpule XIII Kärdla Ratsupäevad, mille Grand Prix`s nimetatud põhisõidu võitsid Kristi Luha ja Vacantos Tartumaa ratsaspordiklubist. Klubide Suvekarika peaauhind kuulub sel aastal Ruila Talli klubile.

Kärdla Ratsupäevade põhisõiduks on juba aastaid olnud ümberhüpetega parkuur kõrgusel 130 cm, erand ei olnud tänavunegi aasta. Tänavuse rajameistri Renee Nüüd`i poolt seatud rada ei tundunud osalevatele paaridele just liialt lihtne ning ümberhüpetele pääses vaid kuus paari alustanud 34st. Ümberhüpetel startisid esimesena Kristi Luha (Tartumaa) ja Vacantos, kes tegid puhta soorituse. Järgnevad nende tulemust ületada ei suutnud, puhtalt läbis ümberhüpete raja veel Gunnar Klettenberg (Ruila Tall) hobusega Gloria PKZ, tehes seda poolteist sekundit Luhast aeglasemalt. Kolmanda koha pälvisid Catlin Vatsel (Ruila Tall) ja Catwoman XS, neile järgnesid neljandana Kätlin Sehver (Ruila Tall) ja Equise de Ste Hermelle, viiendana Tiit Kivisild (Ruila Tall) ja Fred ning kuuendana Ketlin Ramjalg (Ruila Tall) ja Qatimini des Vergers Z.

Vaatame üle ka teiste sõitude esikolmikud. Ratsupäevad lõpetanud kahefaasilise 120 cm kõrguse parkuuri võitis Helena Palu (Tondi) hobusega Charly M, kellele järgnesid Helen-Britt Liidemann (Ruila Tall) ja Catana van`t Steenputje ning Ebbe-Liisa Sõnajalg (KRT) ja Springstorm. Keskpäevase 110 cm esikomikusse jõudisd Rain Koch (Tondi) ja Listra, Andres Udeküll (KRT) ja Sartors Series Callers Only ning Hanne-Lore Väin (Tallinna Ratsaspordikool) ja Odelia. Hommikuse 90 cm parimad olid Mari-Ann Udeküll (Saaremaa) ja Gracija, Maris Suuster (Tondi) ja Landolet ning Haana Norma (Tondi) ja Dolores.

Teist aastat peeti Kärdla Ratsupäevade raames Klubide Suvekarikat, mille võitis tänavu Ruila Tall. Võitnud klubi kaheksa liiget viib sügisel Stockholmi kruiisile Tallink. Teise punktisummaga lõpetas tänavu Viljandimaa klubi, kolmandal kohal Tallinna klubi. Võitjatele kogusid punkte Rein Pill, Gunnar Klettenberg, Catlin Vatsel ja Renek Rosenberg.

Kõik XIII Kärdla Ratsupäevade tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/110?locale=et