Kärdla Ratsupäevade raames mängitakse välja klubide suvekarikas takistussõidus

Enam, kui kümneaastase traditsiooniga Kärda Ratsupäevadel on sel aastal varuks uuendus, milleks on klubide võistkondlik suvekarikas, kus klubide tiimid koguvad punkte erinevatest parkuuridest, selgitamaks välja parimad.

Esmakordselt kavas oleva klubide suvekarika võistkondadesse kuulub klubist kolm kuni neli võistluspaari. Iga ERL-i liikmesklubi omab õigust välja panna ühe oma liikmetest koosneva võistkonna, kusjuures esimese võistluspäeva võistluspaarid ning nende poolt sõidetavad parkuurid tuleb teatada juba võistlusele ülesandmisel. Iga võistluspaar võib sõita ükskõik, millist parkuuri, kuid arvesse läheb eelnevalt teatatud parkuuri tulemus. Teiseks võistluspäevaks on klubidel õigus teha oma võistkonna koosseisus muudatusi, seda saab vormistada hiljemalt ühe tunni möödudes laupäevase viimase võistlusala lõpust.

Võistluse teeb kindlasti pingelisemaks asjaolu, et kõikides parkuurides saavutatud analoogiline tulemus (näiteks võit) annab sama palju punkte. Võistluse peakorraldaja Jaanus Berkmanni sõnul on klubide suvekarika korraldamise peaeesmärgiks väärtustada enam klubilist kuuluvust ja sellega kaasnevat klubivaimu. Too on ka üheks põhjuseks, miks võistluse korraldamisel ei ole lähtutud puhtalt sportlikust põhimõttest punktide jagamisel, vaid pakutakse võiduvõimalust praktiliselt kõikidele klubidele. "Kui üks klubi võidab ära kõik madalad sõidud, võib ta meie süsteemi puhul võrdselt kandideerida klubiga, kelle võistkond võidab kõik suured sõidud, " sõnas Berkmann.

Klubide suvekarikas saab toimuma 3.-4. augustil Kärdla Ratsupäevade raames. Nii klubide võistluse üldjuhendi, kui Kärdla Ratsupäevade takistus- ja rakendispordi juhendid leiate aadressilthttp://www.ratsaliit.ee/est/g113s4155?mode=print .