Kärdla ratsupäevade rakendispordi erivõistluse võitis Tiit Kivisild Rein Pilli ees

Täna peeti Linnumäel maha XII Kärdla Ratsupäevade esimene võistluspäev takistussõidus ja rakendispordis. Publiku suure huvi osaliseks saanud takistussõitjate rakendivõistluse võitis Tiit Kivisild.

Korraldajad olid rakendispordi eriprojektiks välja valinud takistussõitjad Tiit Kivisildi, Rein Pilli, Andres Udekülli ja Paul Arguse, kes võistlesid täpsussõidus simultanina. Finaalsõitu pääsesid Rein Pill ja Tiit Kivisild, kellest kiireimaks osutus viimane.

Võistluspäeva kõrgeima, 125 cm kõrguse takistussõidu võitis Paul Argus (Tondi) Stacandral. Teisena lõpetas Valgevene takistussõitja Vital Dziundzikau hobusel Laguna vd Roshoeve, kolmandana Catlin Vatsel (GKG) ja Catwoman XS. 115 cm esikolmikusse jõudsid Andres Udeküll (KRT) ja Calcyl, Paul Argus ja Peak a Boo ning Eleri Kiveste (Vändra) ja Costner.

Paul Argus auringil

Hommikut alustati madalamate sõitudega. Vabarigi Presidendi poolt läbi viidud 80 cm auhinnatseremoonial said kirkaimad kohad võitja Reio Pihlak (KRT) ja Opera, teine Pille Pajulaid (Tallinn) ja Varuna ning kolmas Laura Lota Mölder (Tondi) ja Wonderful Surprise. 100 cm esikolmikusse jõudsid Birgit Loik (Tondi) ja Listra, Hanna Saagpakk (KRT) ja Anakee ning Meriel Isok (Tondi) ja Calina.

Kärdlas peetava klubide suvekarika arvestuses lõpetas esimese päeva liidrina KRT, kellel punkte 79. Teisena läheb homsele võistluspäevale vastu Tondi 60 punktiga ning kolmandana Viljandimaa 57 punktiga.