Kärdla Ratsupäevade teisel võistluspäevalval tehti 275 starti, rakendisportlased alustasid koolisõiduga

Ülimenukaks kujunenud Kärdla Ratsupäevad meelitavad endiselt saarele kohale arvukaid ratsaspordisõpru. Täna tehti Hiiumaal nelja parkuuri peale kokku 275 starti, rakendispordi koolisõidus astus üles 5 ekipaaži.

Päeva alustas kahefaasiline parkuur kõrgusel 85 cm, milles peeti arvestust poniratsanikele ja avatud klassile. Poniklassi, kus väikeponid sõitsid 10 cm madalamal kõrgusel, võitis tihedas konkurentsis (22 paari) Lätit esindanud Madara Petersone Prince’il, teise koha võtsid Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Little Puma, kolmanda Laura Pedjak (Liivimaa) Herr Tuuslaril.

41 paari konkurentsis saavutas avatud klassis võidu Mari-Ann Udeküll (Saaremaa) Gracijal. Talle järgnesid Johanna Brigite Verro (Vändra) ja Golden Power ning Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa) Fresh-Finesse’il.

Tõeliseks maratoniks kujunes kahefaasiline sõit kõrgusel 100 cm, kus tehti kolme arvestuse peale kokku 100 starti. Avatud klassis võttis võidu Tallinna Ratsaspordikooli esindaja Camille Mahoni Orlymejal, järgnesid Liinamäe ja Fresh-Finesse ning kehtivad harrastajate meistrid Noemi Tuvi (Tallinna) ja Windar. Viimased olidki harrastajate arvestuse esikohal, jättes teiseks Priit Perna (Ratsarügemendi) ja Hermela ning Kätlin Kiviranna (Tondi) ja Orderly Queeni. Poniratsanike arvestuse võitsid veenvalt Grete Rebane (Tondi) ja Macho, teised olid siingi Johanna Brigite Verro ja Golden Power, kolmandad Maria-Johanna Reinstein (Tartumaa) ja Saffierah.

115 cm puhtus-kiirus parkuuris oli muljetavaldava 74 startija seas samuti võidukas Camille Mahoni Orlymejal, teisena lõpetasid Piret Ervald (Vao) ja Ice De Wiqui, kolmandana Heili Püümann (Black Stallion) ja FP Palasi.

Päeva kõrgeima sõidu – 125 cm – lõpetasid 46 paari konkurentsis võitjatena Cätlin Vatsel (Ruila) ja Catwoman XS, kellele järgnesid Eleri Kiveste (Vändra) ja Copherfild ning Eva-Maria Vinkel (Tallinna) ja Windar.

Klubide karika arvestuses asus juhtima Tallinna RSK, järgnevad Ruila Tall ja Tallinna Ratsaspordikool. Homme on võistkondadel võimalik liikmete seas muudatusi teha ning kindlasti on kõik veel täiesti lahtine.