Kärdla Ratsupäevadele on registreerunud rekordarv sportlasi

Eeloleval reedel algavad Hiiumaal järjekordsed Kärdla Ratsupäevad, kuhu tänavu on registreerunud rekordarv sportlasi. Kolmel päeval võistlevad takistussõitjad üheteistkümnes parkuuris, laupäeval ja pühapäeval võtavad mõõtu rakendisportlased.

Kärdla Ratsupäevadele registreerumine lõppes eile keskööl. Takistussõitjad on registreerinud 751 starti, mis on Ratsupäevade seni suurim startide arv. Osaleda on plaaninud enamik meie aktiivseid takistussõitjaid, kellele pakuvad konkurentsi mitmed sportlased Lätimaalt. Reedesel päeval pannakse Linnumäe ratsakeskuses punkt tänavusele Lääne Regiooni Avatud Karikasarjale takistussõidus, mille etapid toimusid Hiiu-, Saare- ning Läänemaal. Järgmistel päevadel peetakse traditsioonilised Kärdla Ratsupäevade sõidud, mille kulminatsiooniks pühapäevane 130 cm kõrgune Grand Prix. Kuna startide arv on eelduslikust suurem, otsustasid korraldajad muuta reedese võistluspäeva kõikide sõitude artikleid. Algselt plaanitud ümberhüpetega sõitude asemel on kavas kahefaasilised parkuurid.

Rakendisportlased jätkavad Linnumäel ERL-i karikasarja, kahepäevase võistluse tulemusena selguvad paremad karikasarja suures arvestuses. Võistluse tasemeks on Keskmine, esimesel päeval võisteldaks koolisõidus ning koonsute täpsussõidus, pühapäeval on kavas kombineeritud maraton, mis sisaldab koonuseid ja kahte maratonitakistust.

Linnumäel saab järje mullu alguse saanud klubide karikas. Igal klubil on õigus välja panna üks võistkond. Võistluse eripäraks on asjaolu, et kogutavate punktide kogus ei sõltu parkuuri kõrgusest. Nii annab võrdselt punkte võit kõrgusel 80 cm ja kõrgusel 130 cm. Sellega paktakse võiduvõimalust ka klubidele, kellel tippsõitjaid välja panna ei ole. Möödunud aastal oli põhiline intriig Tondi ja KRT klubide vahel, kus viimase alaga jäi napilt peale KRT, kelle liikmed nautisid sügisel auhinnaks saadud Stockholmi kruiisi Tallinki laeval. Korraldajad tuletavad klubidele meelde, et kes ei ole oma võistkonda veel registreerinud, siis selleks on täna-homme veel võimalus.