Kärdla XI Ratsapäevade põhisõidu võitsid Urmas Raag ja Lord Conte

Täna, pühapäeval, jõudsid Hiiumaa Linnumäe ratsakeskuses lõpule XI Kärdla Ratsupäevad. Põhisõidus, kus jägus põnevust ja dramaatikat lõpuni, osutusid parimaks Urmas Raag ja Lord Conte.

Põhisõidu takistuste kõrguseks oli Kärdlas 130 cm, võisteldi ümberhüpetele. Konkreetne võistlussõit oli ühtlasi ERL-i Suvise Karikasarja teiseks etapiks. Ümberhüpetele pääses seitse võistluspaari, Paul Argus (Tondi) kahel hobusel. Esimesena startiski Argus hobusel Peak a Boo kogudes tõrke kolmikul ja ühe mahaajamise ning kokku 9 karistuspunkti. Järgmisena startinud Teele Metstak (Ruila Tall) ja Persoon said tõrke juba esimesel ümberhüpete takistusel kogudes sel moel lõpuks 12 punkti aja eest ja 4 tõrke eest. Järgmistena startinud Kristiina Raudnagel (Märjamaa) Woodland ning Argus ja Hedina võtsid mõlemad maha viimase takistuse. Esimese puhta soorituse tegi Tarmo Kutsar (Tallinn) hobusel Tetley. Nende aega olid ligi kümne sekundiga ümber sõitmas eilse 125 cm ja tänase 120 cm võitjad Andres Udeküll (KRT) ja Calcyl, kuid täiesti ootamatu Udekülli kukkumine viimasel takistusel lükkas nad hoopiski auhinnaliselt kohalt. Udeküll oli juba eelnevalt kukkunud ka põhiparkuuris – Arabellaga kolmandal takistusel. Viimasena startinud Raag (GKG) ja Lord Conte pidid võiduks tegema puhta ja mitte just liiga kiire sõidu. See õnnestuski ning Kärdla karikas viidi Luunjasse. Teine Kutsar, kolmas Argus kiire nelja ning Hedinaga.

Laupäeval olid kavas ERL- karikasarja sõidud juunioritele ja noortele. Juuniorite 115 cm kõrguste takistustega teise etapi võitis Linda Randpere (Ruila Tall) hobusel Lord Leu. Teise kohaga lõpetasid Meriel Isok (Tondi) ja Casanova, kolmandana Mai-Britt Nuudi (Ruila Tall) ja Palimera. Noorte 125 cm kõrgusel etapil hüpati ümber 4 karistuspunktiga. Võidukaks osutusid Elis Nõgel (Viljandimaa) ja Aristokraat. Neile järgnesid Heili Püümann (Black Stallion) ja FP Palasi ning Riin Ingre Saare (Vändra) ja Cumberland. Samadel kõrgustel olid kavas ka avatud klassid, millest 115 cm kõrgusel võitis Catlin Vatsel (GKG) Listran ja nagu eelpool mainitud 125 cm Andres Udeküll ja Calcyl.

Nimatagem siinkohal ära ka väiksemate sõitude parimad. Laupäevases 80 cm sõidus olid parimad Mari-Ann Udeküll (Saaremaa) ja Aroomi, 100 cm Maria Pihlak (KRT) ja Opera. Põhapäevase 90 cm võitis Anna-Mai Märtson (Ruila Tall) Ladogal, 110 cm Kristiina Raudnagel ja Ultra. Pühapäevases 120 cm avatud sõidus järgnesid Udeküllile teisena Paul Argus ja Bad Boy 2, kolmandana Lindra Randpere ja Lord Leu.

Kärdlas oli tänavu esmakordselt lisaks takistussõidule kavas ka rekendisport. Mõlema päeva täpsussõidus, mis pühapäeval oli kombineeritud maratonitakistustega, võitis Riina Rõa saavutades sel moel võidu ka kahe päeva koondarvestuses.