Karujärve ümbruses peeti juba 15ndad ratsaorienteerumise meistrivõistlused

On rõõm tõdeda, et järjekordselt on saarlaste veidi omanäoline ratsavõistlus imekauni ilma ja mandri-eestlastele üllatusi pakkuva üsna Lõuna-Eestiliku maastikuga Üru-Karujärve orienteerumiskaardil edukalt maha peetud.  Ja eduks tuleb pidada ka seda, et esimest korda oli üheks võitjaks mitte saarlane, vaid hoopiski Pärnumaa mees Silver Salumets hobusel Jänki (tori tõug) koos saarlase Katrina Allikmaaga (hobune Faerton, tõug tori). Siinkohal toome teieni selle spordiala entusiasti Silveri poolt kirjapandud mõtted pärast edukat võistlust.
 
„Ratsaorienteerumise tulevik ja areng sõltub ainult ala harrastajate aktiivsusest. Kui on huvilisi, siis tuleb ka võistlusi ja pole mingit takistust, et lähitulevikus oleks võimalik korraldada juba võistluste sarju.  Kõik võimalused selleks on tegelikult juba olemas. Orienteerumisklubid on tegevad igas maakonnas ning orienteerumisneljapäevakud on väga pika traditsiooniga. Ei tasu karta – otsige üles oma lähimate orienteerumisklubide kontaktid ning küsige julgelt, kas oleks võimalik osaleda ka ratsa.


 
Orienteerumisega tegelevad toredad ja vastutulelikud inimesed, olen üsna kindel, et saate selleks ka loa, eriti kui mainida, et Pärnumaal ja Saaremaal on algus juba tehtud.  Neljapäevakud toimuvad kogu suveperioodi ja  seega on kuus kuud aastas  võimalik korra nädalas võtta hobune ja tegeleda millegi arendavaga – nii hobusele kui ratsanikule. Ja rajad on suurepärased, koostatud hoole ja armastusega asjatundlike rajameistrite poolt! Iga nädal ootab uus koht avastamist ning uskuge – kui te juba korra proovite, siis lähete ka uuesti ning neljapäev ei ole enam kunagi lihtsalt üks tavaline päev nädalas, vaid midagi, mida alati ootate. 


 
Kaardilugemisoskus on orienteerumises loomulikult kõige alus, aga see  on õpitav. Pole põhjust karta või häbeneda, harjutamiseks neid neljapäevakuid ju korraldataksegi. Te ei võistle kellegiga peale iseenda. Lisaks avastate te õige pea, et ka teie hobune on üha paremas vormis ning areneb koos teiega – te moodustate meeskonna, mis saab uute kaardiülesannetega üha sujuvamalt hakkama. Kestvusratsutajatele oleks ratsaorienteerumine suurepäraseks alternatiiviks lihtsalt kilomeetrite lugemisele. Alad on ju oma olemuselt väga sarnased, kuid orienteerumine pakub ka ratsanikule veidi enam emotsioone. Neljapäev orienteerumisrajal võiks täiesti olla kestvusratsutajate treeninggraafiku üks osa.


 
Kallid ratsaorienteerumise huvilised – olge aktiivsed ning otsige ise võimalusi ratsaorienteerumisega tegelemiseks, ala areng sõltub ainult teist endist. Kõik võimalused sellega tegelemiseks on juba olemas, puudu on ainult inimesed, kes neid kasutaks.“


 
Ja kindlasti nõustuvad Silveri mõtetega ka teised Saare mk MV medaliomanikud, kelleks on võistluspaar Annika Väli – Meeri Lonn (hobustel Assa ja Triller) ning Aivar Kallas ja Martina Rihkrand (hobustel Etapp ja Speedy-Nita). Kokku osales võistlusel 7 võistlejapaari, kellest kuus ka võistluse edukalt lõpetasid. Ning ega katkestajad ehk äraeksijadki väga löödud ei olnud, sest metsas veedetud tunnid on naudinguks kõikidele võistlejatele. Lisaks ratsanikele olid rajal ka 13 jalgrattaorienteerujat, kes aga medalid isekeskis välja jagasid.


 
Võistluste protokoll on üleval Saaremaa Orienteerumisklubi kodulehel, fotod aadressil http://fotoalbum.ee/photos/kata46/sets/1388919.
 
Võistluse eduka läbiviimise eest tänud rajameistritele Mait Mustale ja Andres Ramstile, auhindade eest Saare Agrovarule ja  Taluapteegile, pika päeva metsas toimetanud rahva toitis hõbedale tulnud Katrina koos Karja Pagariga.