Kas Einsein on nüüd maailma väikseim hobune?

22. aprillil sündis Barnsteadis New Hampshire’is väidetavalt uus maailma väikseim hobune. Musta-valge-kirju Einstein on vaid 35,5 cm kõrge.

Hetkel sellele tiitlile pretendeeriv Thumbelina omab nn poialpoisigeeni, mis on tinginud tema miniatuursuse, kuid Einsteinil sellist geeni pole täheldatud ehk et tegemist on tõesti tavalise minihobusega. Poialpoisigeeniga kaasnevad reeglina mingid füsioloogilised mutatsioonid, mistõttu sellised hobused ei ole päris terved, kuid Einsein on täiesti heas konditsioonis ning tema jalad on pikad ja terved nagu normaalsel varsal.

Kindlasti on Einsteinil õigus olla maailma kergeim hobune, sest tema 2721 grammine kaal on pigem normaalne vastsündinud inimlapsele, mitte hobusele, isegi mitte minihobusele.

Tiz A Miniature Horse Farmi omanik Judy Smith sõnas,et ta oli peaaegu kindel, et hobune on surnud, kui ta sündis, kuna ta pole oma üle 20aastase praktika jooksul kunagi nii tillukest varssa näinud.

Hobuse omanikud on Charles Cantrell and Rachel Wagner. Einstein sündis 3 päeva pärast tähtaega, seega ta pole enneaegne. Tema vanemad on mõlemad auhinnatud minihobused.

Vaata ka videot hobumaailma videorubriigis.

Foto: AP