Katari pealinnas Dohas toimub neil päevil tänavuse hooaja Global Champions Touri finaal

Täna algas Katari pealinnas Dohas luksuslikus Al Shaqab ratsakeskuses tänavuse Global Champions Touri finaaletapp, kus võiduvõimalused veel suisa üheksal sportlasel.

Viimase etapi eel on punktiseis üsna intrigeeriv ning teoreetilised võiduvõimalused on veel üheksal sportlasel. Enim punkte on hetkel kogunud ameeriklanna Laura Kraut, kuid temast jäävad vaid kahe punktiga maha sakslane Christian Ahlmann ning kuue punktiga kahe eelmise hooaja võitja Edwina Tops-Alexander, kes esindab Austraaliat. Veidi suuremad on vahed järgnevate sportlastega. Otsustav võistlussõit on kavas eeloleval laupäeval. Meie regioonist osaleb Doha võistlusel tänavuse Tallinn International Horse Show MK-etapi võitja Vladimir Beletsky.

Global Champions Tour ühendab endas 12 etappi, millest eelnevad 11 toimusid erinevates Euroopa võistluspaikades, finaal on juba mitmeid aastaid läbi viidud Araabias. Kahel viimasel aastal on plaanitud ühe etapi toimumist ka Hiina suurlinnas Šhangais, kuid erinevate probleemide tõttu on sealne etapp siiski seni toimumata. Tuuri koondarvestuses jagatakse auhinnarahadeks 1 000 000 eurot, etappidel on põhisõidu fondi suurusjärguks 300 000 eurot.

Doha võistluse kohta leiate rohkem informatsiooni Global Champions Touri koduleheküljelt aadressil http://www.globalchampionstour.com/events/2013/doha/info/about/ .