Kätlin Sehver alustas üliraskete radadega EM-i rahuldavalt

Käesoleva uudise avaldamise hetkeks on Kätlin Sehver ja Utinka S läbinud Austrias toimuvatel noorte takistussõitjate Euroopa meistrivõistlustel esimese kvalifikatsiooni ja teise kvalifikatsiooni esimese vooru. Saavutatud tulemust võib pidada rahuldavaks.

Noorte EM-i alustas 74 sportlast ning eile oli kavas esimene kvalifikatsioon – 145 cm tabel C. Meie võistluspaar lõpetas esimese päeva 40.-l kohal. Kohal viibiva Kätlini treeneri ja ERL-i spordidirektori Riina Pilli sõnul oli rada väga raske. Esimene takistus oli kõrgusel 145 cm, teised lubatud 5 cm kõrgemad ehk sisuliselt oli tegemist 150 cm parkuuriga. Sehveril ja Utinkal tuli maha üks takistus, mida tegelikult võib pidada väga heaks tulemuseks. Kuna tegemist oli tabel C parkuuriga, oli olulisimaks parameetriks aeg, kuid meie paar ei olnud piisavalt kiire ning seetõttu tulemuseks 40-s koht. Esimese päeva lõpetas liidrina Prantsuse noor takistussõitja Maelle Martin hobusel Nelson du Biolay, auväärt neljandal kohal jätkab soomlanna Anna-Julia Kontio hobusega La Prestige St Lois de Hus.

Täna on Sehver oma sõidu teise osavõistluse esimeses voorus juba teinud. Takistuste kõrgus on ametlikult 150 cm, kuid sisuliselt jällegi kõrgem. Riina Pilli väitel on selle raja kõrval meie MK-etapid nagu meetrised sõidud. Sehveri ja Utinka tulemuseks esimeses voorus oli 12 karistuspunkti, mis saadi veekraavis, süsteemi keskmisel ja kõige viimasel takistusel. Parkuuris oli nagu eilegi 13 takistust ning Pilli väitel väsis Utinka parkuuri lõpuks ära. Põhjusteks kindlasti pikk sõit, pärast mida hobune kolm päeva ei söönud ning tappe 30C kraadine kuumus. Treener peab õpilase tulemust täiesti rahuldavaks arvestades parkuuride raskust ja selliste sõitude kogemuse vähesust.

Homme on kavas teise kvalifikatsiooni teine voor, pühapäeval nii lohutussõit kui finaal. Finaali pääsevad 30 paremat, mistõttu meie võistluspaar peab arvestama pigem lohutussõiduga.

Rääkides lähinaabritest võistleb juuniorite klassis leedukas Kristupas Petraitis, kes osalenud mitmetel Eestiski toimunud võistlustel Pärast esimest kvalifikatsiooni asus leedukas 82-l kohal 100-st startijast. EM kodulehekülje leiate aadressilt http://www.em-magnaracino.at/event-en/events/european-championships-ch-j-yr-2012.html .