Kätlin Sehver: iga pisimgi viga EMil oli suure kaaluga

Kätlin Sehver ja Utinka S naasevad Austrias 14.-19. augustini peetud noorte, juunioride ja laste takistussõidu Euroopa Meistrivõistlustelt rahulolevatena. Lohutusfinaalis kogus paar 8 kp, mille üle sõitja ei kurtnud, öeldes, et hobused olid võistluse lõpuks kõik väga väsinud.

74st alustanust pääses läinud pühapäeval toimunud finaali 30 paremat, 39. koht Sehverile seda kahjuks ei võimaldanud. Otsustati startida samal päeval toimunud 140 cm kõrguses hüvastijätuparkuuris, millest võttis osa vaid 15 paari. "Paljud otsustasid, et nad enam ei osale, kuna 5 päeva kõrvetavas kuumuses – viimasel päeval oli nimel 34 kraadi sooja – hüppamist oli hobustele väga kurnav. Finaaliski oli näha, kuidas esimestel päevadel ülienergilist vormi näidanud hobused lihtsalt ära väsisid ja tulemused polnud enam nii ilusad," kõneles Kätlin, kes hetkel poolel teel koju.

"Takistused olid muidugi hiiglaslikud – kõrged ja laiad, lisaks suur veekraav, millel eksisime kahel korral. Kuid üldiselt ma ei tundnud kordagi, et oleme kuidagi kehvemad. Enamus osalejaid olid väga võrdse tasemega, mõnel lihtsalt kogemusi rohkem. Iga väiksemgi vale liigutus maksis kohe kätte. Konkurents oli nii tihe, et iga sekund luges, ükski eksimus polnud andestatav. Samas leian, et olime väga tublid ja tegelikult olid parkuurid isegi jõukohased. Kõige raskem oli esimene päev," jutustas Kätlin.

Sehveri treener Riina Pill sõnas, et tulemusega võib väga rahule jääda ning finaali mitte pääsemine ei olnud arvestades Lääne-Euroopa ratsaspordi taset suur tagasilöök. "Kindlasti oleks võinud olla rohkem õnne, kuna tegelikult üks mahaajamine vähem oleks neile koha finaalis taganud. Samas tegi Kätlin ilusad ja konkurentsivõimelised sõidud tasemel, millel ta kunagi varem pole võistelnud," kommenteeris Pill, kelle sõnul näitas Eesti end võistlusel väga heast küljest.

Võistlusest võtsid osa 31 riigi, sealhulgas noorte arvestuses 20 riigi sportlased. Meie lähinaabritest osales kaks Leedu juuniorsportlast ning Soome noor takistussõitja Anna-Julia Kontio hobusel Le Prestige St. Lois de Hus, kes kokkuvõttes saavutas tugeva 6nda koha. Noorte Euroopa meistriks tuli muide Anna-Julia poiss-sõber Martin Fuchs Šveitsist hobusel Principal 12.

Noorte EMil on teise Eesti Vabariigi ajal käinud vaid kaks meie takistussõitjat – Stanislav Teder hobusel Kingston ning nüüd Kätlin Helena Sehver hobusel Utinka S.

Võistluse koduleht: http://www.em-magnaracino.at/