Kätlin Sehver kaitses meistritiitlit, Eesti Rahvuste Karika Grand Prix võit Numminenile

Täna jätkus Ruilas Eesti Rahvuste Karikas ning selgus Eesti meister täiskasvanute takistussõidus. Päeva põhisõiduks oli 145 cm kõrguste takistustega Grand Prix.

Just nimelt Grand Prix oli Eesti meistrivõistluste teiseks osavõistluseks. Esinelikust esimesena startisid Tiit Kivisild ja Calina, kellel eilsest kaasas 4 karistuspunkti. Täna lisandus veel neli ja seda õnnetult viimasel takistusel. Tulemus andis Kivisildile küll lõpuks auhinnalise üheksanda koha Grand Prix arvestuses. Järgmisena oli meistripretendentidest stardis eilne liider Paul Argus Uppercutil. Neilgi ei õnnestunud rada vigadeta läbida – maha tuli kolmese süstemi viimane takistus ning lisaks koguti üks karistuspunkt ületatud normiaja eest. Kooondarvestuses siis Argusele 5 karistuspunkti. Klettenberg ja Lance S kordasid Arguse tulemust ehk teenisid viis karistuspunkti, mis koondarvestuses andis 6. Klettenbergile ja Lancele sai sarnaselt Kivisildiga saatuslikuks viimane takistus. Kätlin Sehver suutis aga Utinkal kõiki oma vanemaid kolleege ja konkurente edestada läbides raja puhtalt ning kaitstes sellega suurepäraselt oma mullust meistritiitlit. Hõbe tänavu Argusele, pronks Klettenbergile.

Edasi aga Grand Prix juurde. Enne Sehveri ja Utinka puhast sooritust olid ümberhüpetele pääsenud juba Andrus Kallaste ja Ex Calibur ning soomlasest eilse suure ringi võitja Sebastian Numminen hobusel Contendo da Carma. Kolmikule lisandus hiljem veel Valgevene sportlane Vasil Ivanov hobusel Carmelita. Ühe karistuspunktiga saavutas viienda koha valgevenelane Yahor Morotski Amantusel. Enne ümberhüppeid olid juba selgunud teiste eestlaste koha. Rolexi punktidele jõudsid 9. kohaga Kivisild ja Calina, Klettenberg ja Lance lõpetasid 15-l, Argus ja Uppercut 16-l kohal. Just nimelt 16 paremat saavad teatavasti punkte Rolexi edetabelisse.

Ümberhüpetel startis esimesena Kallaste. Tempo järgi otsustades läks Tori kandi ratsanik püüdma puhast sõitu, kuid kahjuks pudenes laia okseri tagumine latt ja tulemuseks aeglane neli ajaga 43.07. Teisena startinud Numminen läks arvatult võidu peale välja ning kõik õnnestuski suurepäraselt – puhas sõit ajaga 38.58. Sehver ja Utinka tegid samuti ilusa sõidu võtmata maha ühtegi takistust saades ajaks 42.75. Hea peatsetele noorte Euroopa meistrivõistlustele sõiduks. Neljandana startinud Ivanov Carmelital läks samuti võitu püüdma, kuid viga eelviimasel takistusel ei lubanud enamat kolmandast kohast.

Loomulikult olid tänagi kavas madalamad sõidud. Hommikuses juuniorite 120 cm kõrguste takistustega võistlusklassis võtsid kaksikvõidu leedulennad. Võitis Dovile Matulyte hobusel Herminas, teisena lõpetas Monika Linkute hobusel Herbas. Meie parimana oli Heidi Mülla Bersinaaga kolmas. Samuti Leedumaale läks noorte hobuste võit. Eilsed kolmandad Andrius Petrovas ja Baileys K suutsid täna võita jättes teiseks Heiki Vatseli Kamerona ning kolmandaks Rein Pilli ja A Broki.

Arvestatav hulk starte oli tänases avatud 130 cm võistluses. Võitsid alati kiired Aleksander Belekhov ja Liding Light St. Peterburist, kes suutsid rohkem kui kahe sekundiga edestada Soome paari Mikael Wahlman ja Prestige ning jätta kolmandaks Gunnar Klettenbergi ja U-Too.

Homme on kavas Rahvuste Karikas, kus osalevad Eesti, Läti, Leedu, Valgevene, Venemaa ja Soome võistkonnad. Seniste sõitude põhjal on kindlat favoriiti raske nimetada, kuigi rohkem hääli kaldub Soome suunas. Oma võimalused on kindlasti ka Eestil. Tulge kaasa elama!