Kätlin Sehver – tõenäoliselt seni noorim Eesti meister takistusõidus

Täna õhtul selgus Ruilas tänavune Eesti meister takistussõidus. Eilse osavõistluse võitja Kätlin Sehveri ETV-le antud intervjuus mainitud kahtlus, kas ta närvid teises võistluses vastu peavad, ei osutunud tõeks ning kõikidele "vanadele" tegijatele näidati koht kätte.

Eilse esimese osavõistluse, kus takistuste kõrguseks oli 140 cm, tulemuste põhjal anti karistuspunktid vastavalt saadud kohale, kusjuures esimesele null, teisele üks, kolmandale kaks jne. Tänases 145 cm kõrguste takistustega parkuuris läksid arvesse juba reaalsed karistuspunktid. Meistripretendendid startisid pööratud paremusjärjestuses. Klettenbergil ja Ulrikel tuli maha viimane takistus, Pill ja Kivisild sõitsid puhtalt, parandades oma positsioone. Kui Udeküll ja Opaal ajasid maha kaks ning Heiki Vatsel ja Fee ühe takistuse, olid meie "belglased" juba medalid kindlustanud. Medalite värv jäi vaid Sehveri ja Lord Leu otsustada. Noorel ratsanikul oli kahel takistusel õnne – latt liikus märkimisväärselt, kuid ei pudenenud. Puhas sõit ja tõenäoliselt läbi aegade noorim meister oli selgunud. Hõbedal Tiit Kivisild Calinaga, pronksil Rein Pill Virgin Expressiga. Märkimisväärne on fakt, et kogu esikolmik kuulub Ruila Talli klubi ridadesse.

Päeva põhilise sõidu arvestuses pääses ümberhüpetele märkimisväärne hulk ehk 11 võistluspaari. Pill ja Virgin näitasid teistele ette optimaalseima raja ning piisav kiirus andis pingelises heitluses teise koha. Kolmas, neljas ning viies koht jäid Pillist ja Virginist maha vaid kümnendike, kui mitte sajandikega. Kiireimat tulemust näitasid ümberhüpetel viimaste hulgas startinud Gunnar Klettenberg ja Bingo. Sõidu kolmas oli venelane Aleksander Belekhov hobusega Liding Light.

Heidame pilgu ka muudele aladele. 140 cm sõidus läks võit Venemaale, parimaks osutusid Olga Chechina ja U-Too. Parima eestlasena oli teine Andres Udeküll Ex Caliburil, kolmas Rein Pill hobusel Carrera Z. Eelnenud 135 cm sõidus viis võidu Lätimaale Kristaps Neretnieks hobusel Ishor II. Teisel kohal lõpetasid Margit Mägi ja H. Zoe, kolmandal Gunnar Klettenberg ja Agadez.

Hommikuse noorte ratsanike 120 cm sõidu esikolmikusse jõudsid Eleri Kiveste ja Copherfild, Katy Kullerkupp ja Verona ning Kristjan Sinikas ja Ammaretta. Ruila tulemused leiate endiselt http://www.tallinnhorseshow.ee/est/nations-cup/tulemused/ .