Kätlin Sehver võttis Ruila Indoor Cup`il kaksikvõidu

Täna lõppes kahepäevane Ruila Indoor Cup 2012, kus põhialaks oli ümberhüpetega parkuur kõrgusel 135 cm. Kaksikvõidu võttis ketiv Eesti meister Kätlin Sehver.

Põhisõidus asus starti 19 võistluspaari, kellest pikal võistlusrajal suutis vigu vältida neli. Ümberhüpetel esimesena startinud Sehver (Ruila Tall) tegi hobusega Utinka S suhteliselt rahuliku ja puhta sõidu, jättes vajadusel võimaluse viimasena stardijärjekorras olnud Lord Leu´ga aega parandada. Tehtud tulemusest aga piisaski võiduks, sest ümberhüpetel eksisid nii Kertu Klettenberg (GKG) ja Pia Diam kui Paul Argus (Tondi) ja Stacandra. Lord Leu´ga tegi Sehver samuti rahuliku nulli ning sellega oligi saavutatud kaksikvõit. Kolmas koht Kertu Klettenbergile, neljas Argusele. Viiendale auhinnalisele kohale jõudsid ühe karistuspunktiga põhiparkuuri lõpetanud Andrus Kallaste (Pärnumaa) ja Ex Calibur.

Hommikut alustati Ruilas avatud parkuuriga kõrgusel 120 cm, kus vahetult toimunud ümberhüpetel osutusid teistele püüdmatuks, ja seda mitte esimest korda, Paul Argus ning Stacandra. Teise koha hõivasid Siim Sinijärv (ESHKS) ja Velvet, kolmanda Andres Udeküll (KRT) ja Calcyl. Pinevus võitja selgitamisel kestis viimase hetkeni. Kui startida jäi veel kahel võistluspaaril, möödus Udeküllist hilisem teine Sinijärv. Järgnevalt startinud Udeküll püüdis veel "toore" Henriettaga esikohta tagasi võtta, kuid kui pudenes ümberhüpete teine takistus, otsustas sportlane loobuda. Viimasena startinud Argus ja Stacandra tegid põhiparkuuri viimase takistuse ees praktiliselt tõrke, kuid võistluspaari andekus aitas nad sealt siiski üle. Ümberhüpetel enam ei eksitud ning edestati teise koha võitnud Sinijärve pea kahe sekundiga.

Avatud klassile järgnes samal kõrgusel juuniorite parkuur, kus ümberhüpetele pääses kolm võistluspaari. Kolmandana lõpetasid Meriel Isok (Tondi) ja Casanova, kes alustasid ümberhüppeid hästi, kuid unustasid eelviimase tõkke. Tekkinud segaduses langes võistluspaar välja, kuid sellest piisas kolmanda koha saavutamiseks. Teise kohaga lõpetasid ümberhüpped puhtalt läbinud Kristi Luha (Tartumaa) ja Vacantos, võidu võtsid tartlastest kiiremad olnud Susan Kaleta (Viljandimaa) ja Aga Flamenco von Feicht.