Kauaootatud maailmakarika etapp möödus tõeliselt põnevalt

Alexela GP võitja Janna Jensen ja Hamont Foto: Celin Lannusalu

TIHSi viimast päeva alustasid 6-ja 7- aastased hobused Prix de ESHKS 130cm/135cm klassiga, kus toimusid ka ümberhüpped. Taaskord võttis noorhobuste klassi võidu endale Lukas Civinskas hobusega Connor-C Leedust, seda tegid ta ka reedel ja laupäeval. Teisele kohale sõitsid ennast Paul Argus ja Carpo Eestist. Kolmandale kohale jäid Mariah Orover ja I’m Aljana Special samuti Eestist.

Päeva teise klassi, Prix de Tiki Treiler kõrgusega 130cm, võit läks taaskord Soome Jone Illile seekord hobusega Celtas Quillian. Teisele kohale tuli Kullo Kender hobusega Stellaria ja kolmandale jäid Berit Lehtsaar ja tema ustav ratsu Solei Solei.

Mida päev edasi läks seda kõrgemaks kasvasid tõkked ja põnevamaks võistlus läks. Prix de Cramo kõrgusega 140cm võidu võttis endale Leedu ratsutaja Kristupas Petraitis hobusega Ivita. Teine koht läks samuti Leetu, Matas Petraitisele ja tema hobusele Cornet’s Cloud. Kolmandale kohale tulid Sanna Backlund ja Jumper Soomest. Parim eestlane selles sõidus oli Rein Pill hobusega Sloopy Z saavutades neljanda koha.

Seejärel tegid oma debüüdi Tondi ratsaklubi ponid kadrilliga, mis viis nunnumeetri küll põhja. Samuti esines täna Santi Serra oma nelja hobuse, kahe linnu ja ühe koeraga ning võitis publiku südame nagu alati.

Päeva viimane ja ilmselt paljude jaoks ka kogu Horse Show tipphetkeks oli maailmakarika etapp, mis toimus Alexela auhindadele. Parkuuri kõrgus oli 145cm-160cm ja mõõtu võtsid omavahel 29 ratsanikku. Puhta sõidu tegid kõigest kaks sõitjat, kes konkureerisid ka omavahel ümberhüpetel. Selle sõidu võitis Janna Jensen hobusega Hamont Soomest, nemad olid ainus võistluspaar, kes tegid puhta soorituse mõlemas voorus. Teisele kohale tulid Nerijus Šipaila ja Charalambos JU Leedust, ümberhüpetel tegid nemad kaks viga. Kolmandale kohale tulid Gunnar Klettenberg ja Hunter, kes tegid eestlastest parima tulemuse selles võistlusklassis. Auhinnalistele kohtadele eestlastest tulid veel Susan Kaleta, Oliver Karma ja Kullo Kender, kes kõik tegid esimeses voorus ühe vea. Kui Alexela GP võitis Janna Jensen, siis maailmakarika võidupunktid läksid Leetu.

Sellega sai ka läbi üks meeleolukas nädalavahetus, mida kõik kaua ootasime. Järgmise korrani.😉