Kaunis Olustvere võistlusväljak võõrustas eelmisel nädalal rakendisportlaseid

Rakendid pühapäevasel autasustamisel. Foto: Evelin Bötker

Rahvusvahelisel rakendivõistlusel Olustveres sai näha möödunud nädalavahetusel lisaks Eesti parimatele kutsaritele ka edukaid ekipaaže Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt. Laupäeval toimunud põnev maraton on Postimees.ee lehel ka järelvaadatav.

Olustvere võistluse kavas oli lisaks rahvusvahelistele CAI3* ja CAI2* arvestustele ka rahvuslik klass. Kokku oli võistlusel näha 23 ekipaaži, kelles üks ponide paarisrakend, mida juhtis Eesti seni edukaim kutsar rahvusvahelisel tasemel Pille-Riin Roosileht.

Kuna klasse oli palju, siis jaguski mõnesse arvestusse vaid üks ekipaaž. Nii oli CAI2* üheponirakendites ainus osaleja Pille-Riin Reinaus poniga Radar, kes kogusid kolme ala peale (koolisõit, maraton ja täpsussõit) 144,02 karistuspunkti.

Pille-Riin Reinaus ja Radar. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Pille-Riin Roosileht oli CAI3* ponide paarisrakendite arvestuses samuti ainuke osaleja. Kutsaril oli kaasas kolm poni – Abbeyfield The Gladiator, Topper ja Vezer – keda vastavalt aladele ja ponide tugevustele paaridena kasutas. Kolme ala peale kokku kujunes Roosilehe tulemuseks 130,98 kp-d.

Pille-Riin Roosileht ponide paariga. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Pille-Riin Roosileht elab ja treenib juba palju aastaid Ungaris ja on Eestit esindanud mitu korda ka rakendi MM-l. Seni üheponi ja ühehobuse rakendite arvetuses võistelnud sportlane on nüüd üle läinud ponide paarisrakenditele ja on endale eesmärgiks võtnud osaleda nendega järgmisel aastal toimuval MM-l, mille üheks korraldajaks oma kodutallis Roosileht ka on.

Nädalavahetuse võistluspaiga jaoks jagus noorel kutsaril vaid kiidusõnu. „Siin on väga ilus ja plats on hea. Lisaks on ümber võistlusväljaku palju kohti, kus hobuseid treenida.“ Oma kaasmaalaste saavutustega püüab Pille-Riin samuti end kursis hoida. „Mul on väga hea meel, et meie kutsarid pürgivad ikka edasi. See on väga kallis ala ja tulemuste saavutamine kerge ei ole. Ma loodan, et neil läheb hästi ka tänavusel MM-l. Loodetavasti hoiavad nad kokku ja õpetavad üksteist, nii saavad kõik paremaks.“

CAI2* ühehobuse rakendite arvestuses võistles kaks ekipaaži: Signe Haggi hobusega Varunessa ja Läti kutsar Zane Krumina hobusega Senators. Kahjuks langes kahe ala järel juhtinud Haggi võistluselt täpsussõidus välja ja nii sai siin võidu Krumina tulemusega 201,62 kp.

Zane Krumina ja Senators. Foto: Merike Udrik-Õispuu

CAI3* üheponides osales kolm soomlast. Võidu võttis kindlalt Leena Vähä-Erkkilä poniga S.W. Summer’s Dream Prince, saades tulemuseks 130,39 kp.

Leena Vähä-Erkkilä ja Summers Dream Prince. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kõige suurem konkurents oli CAI3* hobuste arvestuses, kus osales 11 ekipaaži, nende seas ka kolm eestlast, kes plaanivad suve lõpus osaleda rakendi MM-l. Kahjuks meie kutsaritel Olustvere võistlus just kõige paremini ei sujunud. Meie parimana lõpetas Ülar Raudsepp Friidomil 6. kohal tulemusega 156,89 kp. Ülar asus peale koolisõitu 9. positsioonil ja tõusis iga järgneva alaga kõrgemale. Eve Haggi ja Vairi lõpetasid seitsmendana, tulemusega 166,45 kp ja Urmas Saks hobusega Indekss kogus kolme ala peale 203,64 kp. Arvestuse võitis soomlanna Talvikki Järvinen hobusega Dancer T (131,85 kp).

Talvikki Järvinen ja Dancer T. Foto: Merike Udrik-Õispuu
Ülar Raudsepp ja Friidom. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Rahvuslikus klassis sai 5 ekipaaži seas esikoha Pille-Riin Reinaus hobusega Aramis, kelle tulemus kolme ala järel oli 100,81 kp.

Pille-Riin Reinaus ja Aramis. Foto: Merike Udrik-Õispuu