Kaunis sisekolmevõistlus Kurtnas

Kurtnas toimus 9.-10.04.2011 Eesti teine sisekolmevõistlus. Eestlastele pakkusid järjekordselt tugevat konkurentsi naabrid Soomest ja Leedust. Võistlusele lisas vürtsi asjaolu, et kohale olid tulnud kõik 2010 aasta Eesti meistrid kolmevõistluses: juunioride meister Reelika Oissaar, noorte meister Marit Poltimäe ja seenioride meister Siret Saks. Kokku oli võistlemas 21 võistluspaari. Kaks toredat päeva olid täis põnevust ja vaatemängu.

Laupäeval alustati, nagu kolmevõistluses ikka, ratsastamisega. Seekord skeemi CCI/CIC 1*A 2009 järgi. Parima tulemuse ratsastamises sõitis välja Madli Murel hobusel Flicker 67,39 %. Talle järgnesid Siret Saks hobusel Wiplala S, kes sõitis välja 64,06 % tulemuse ja koduklubi sportlane Marit Poltimäe Szamaniga 63,26 %.


Madli Murel ja Caprice. Foto: Tapio Karhu

Päeva teiseks alaks oli takistussõit. Takistuste kõrgus ulatus seekord 105 cm-ni. Takistussõit esikolmikus muudatusi ei toonud, kuid Madli Mureli ja Flickeri teenitud 4 karistuspunkti vähendasid esikolmiku punktivahesid. Takistussõidu läbisid vigadeta 4 sportlast, mis näitab, et rajameister Tapio Karhu (FIN) oli teinud arvestava raskusega takistussõiduraja.

Foto: Tapio Karhu

Kui Madli Murel oli hobusel Flicker asunud esimese võistluspäeva järel liidriks, siis omamoodi rekordi sõitis ta välja ka takistussõidus hobusel Caprice, saades seal 26 karistuspunkti. Seega nii võistluse esimene kui ka viimane koht olid avapäeva järel Madli Mureli käes.

Hea meel on tõdeda, et kõik kolmevõistlejad, kes laupäeva hommikul Kurtnas koolisõiduga alustasid, lubati ka pühapäeval krossirajale. Samuti läbisid kõik 21 võistluspaari krossiraja edukalt. Kuid nagu kolmevõistluses tihti juhtub, nii ka seekord tõi kross paremusjärjestuses paju muudatusi. Madli Murel ja Flicker tegid krossirajal ühe tõrke, mis kukutas nad liidrikohalt kokkuvõttes 15-ndaks.

Madli Murel ja Flicker krossil

Siret Saksa ja Viplala S-i puhas sõit normiaja piires krossil tõi neile sisekolmevõistluse võidu. Ka lõppkokkuvõttes teise koha saanud Marit Poltimäe ja Szaman ning kolmanda koha saanud Soome paar Esti Laaksonen ja Flaming Ergalad läbisid krossi puhtalt ja normiaja piires. Selliseks oli kujunenud esikolmik võistluse lõpuks.

Marit Poltimäe Szamanil

Esti Laaksonen ja Flaming Ergalad

Takistuste ehitamise ja disainimisega olid Raul ja Rita koos abilistega palju vaeva näinud ning krossiraja kohta jagus nii sõitjatel kui ka pealtvaatajatel jällegi ainult kiidusõnu. Maneeži kohvikus sai pühapäeval juba kuulsaks saanud Rita Kauna tehtud pannkooki, mis oli pühapäeva hommikul põneva krossisõidu kõrval nagu kirss koogil.

Loodetavasti saab sellise toreda sisekolmevõistluse korraldamine perekond Kaunade juures traditsiooniks ning juba järgmisel aastal saavad meie kolmevõistlejad oma avastardi teha jällegi Kurtnas.


Võistluse koondprotokoll hobumaailma kalendris:

http://hobumaailm.ee/?page=37&m=4&y=2011&id=534

Rohkem fotosid võistlusest:

autor Lilian Kaasik: http://fotoalbum.ee/photos/Umberto/sets/1138325

autor Tapio Karhu: http://www.tka.kuvat.fi/kuvat/Horsesport/Eventing/Kurtna+Indoor+XC+2011/

autor Külli Tedre: krossi pildid ilmuvad nädala jooksul aadressil www.kyllitedre.com