Keerulisse olukorda pandud Iirimaa võitis EM-il võistkondliku kulla

Reede õhtul said selgeks takistussõidu EM-i uued võistkondlikud medalistid: võitjana väljus Iirimaa tiim, kelle teiseks vooruks alles jäänud kolm esindajat läbisid kõik raja vigadeta. Hõbeda sai kaela koduseinte vahel võistelnud Rootsi ning pronks kuulus Šveitsile.
 
Iirimaale ei tulnud kuld aga kergelt: võistkonna noorim esindaja Bertram Allen võttis koos Chef d’Equipe-i Rodrigo Pessoa’ga enne teist vooru vastu otsuse starti mitte minna. Teatavasti ebaõnnestus Alleni ja Hector van d’Abdjihoeve neljapäevase esimese vooru sõit, mis lõppes sõitja kukkumisega. Seega oli Iirimaal stardis vaid kolm sportlast, kelle kõigi tulemused mõjutasid nüüd otseselt tiimi lõplikku skoori.  Shane Sweetnam (Chaqui Z), Denis Lynch (All Star 5) ning Cian O’Connor (Good Luck) ei eksinud hoolimata pingest Louis Konickx’i ehitatud rajal kordagi, mis tähendas, et nende tulemuseks jäi 12.11 punkti ja võistkond sai kaela kuldmedalid.

Bertram Alleni ebaõnnestunud hüpe viis sportlase kukkumiseni teises kvalifikatsioonis

Foto: Pierre Costabadie / Scoopdyga

 
Kolmest viimasena startinud O’Connor lausus pressikonverentsil, et nad olid tagasihoidlikult enesekindlad, et nad saavad pinge all hakkama. „Rääkisime Rodrigoga [Pessoa], et õhtune tulede valguses sõit võib tulla meile kasuks, kuna meil on väga julged ja hea hüppega täkud. Shane’il [Sweetnam] oli loomulikult esimesena minnes suur töö teha, kuid nii tema kui ka Denis [Lynch] hüppasid puhtalt. Oma sõidust ma midagi väga ei mäleta, ühtlane udu kõik. Küll aga mäletan ma finišiliini ületamist!“ sõnas sportlane.

Cian O'Connori fantastiline finišiületus. Foto: Pierre Costabadie / Scoopdyga


Rootslased, kes liikusid kullakursil pärast kvalifikatsioonisõitu ja esimest vooru, ei suutnud kodus siiski võitu vormistada, kui Malin Baryard Johnsson (H&M Cue Channa) otsustas loobuda, Henrick von Eckermann (Mary Lou 194) sai ühe ja Douglas Lindelöw (Zacramento) üheksa karistuspunkti. Nende ankrumees Peder Fredricson ja H&M All In tegid aga taaskord puhta sõidu, mis kindlustas Rootsile kodupubliku ees hõbeda 18.21 punktiga. Fredricson on siiani muide kõik voorud nulliga hüpanud ning läheb ka individuaalvõistlusele vastu liidrina.

Fredricson pidurdamatus hoos. Foto: Pierre Costabadie / Scoopdyga


 
Pronksi ja neljanda koha vahel käis tihe rebimine, kahte võistkonda eraldas vaid 0.96 punkti. Viimase poodiumikoha sai endale Šveitsi võistkond, kes edestas napilt Belgiat. Šveitslaste tiimi kuulusid Nadja Peter Steiner (Saura de Fondcombe), Romain Duguet (Twentytwo des Biches), Martin Fuchs (Clooney 51) ja Steve Guerdat (Bianca).

Fuchs ja Clooney. Foto: Pierre Costabadie / Scoopdyga

Foto: Pierre Costabadie / Scoopdyga


Individuaalselt jätkuvalt pidurdamatud Peder Fredricson ja H&M All In lähevad viimasele päevale vastu 0 karistuspunktiga. Ühe mahaajamise sisse mahub lisaks rootsi paarile veel neli ratsanikku: Martin Fuchs (2.03 punkti), Shane Sweetnam (2.10), Cian O’Connor (2.25) ja Alberto Zorzi (2.82) ning kahe mahajamise sisse juba 12 sportlast, seega tänane kahevooruline lõppvõistlus tõotab tulla äärmiselt põnev.
 
Göteborgi tulemused leiate: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1380/html/en/longinestiming/index.html