Kekavas peeti esmakordselt maailmas uudse formaadiga rakendivõistlus

Tänasel päeval läks Riia lähistel asuv Läti väikelinn Kekava maaima rakendispordi ajalukku sellega, et tänavusest kehtestatud uue formaadiga CAI1* tasemel võistlus peeti esmakordselt just seal. Eestit esindasid Urmas Saks, Ülar Raudsepp ja Riina Rõa.

Võistluse peakohtunik Stefan Kescycki ja rajameister Marek Zaleski, kes mõlemad Poolast ja omavad kõrgeima taseme ametniku pabereid, selgitasid Hobumaailmale, et uue formaadi näol on tegemist kombineeritud maratoniga, mis sarnaneb seni sisetingimustes peetud MK osavõistlustele. CAI1* on põhiliselt mõeldud kvalifikatsioonivõistlusena – kõik, kes lõpetavd kahel korral CAI1* võistluse, saavad õiguse võistelda CAI2* tasemel. CAI1* võib tegelikkuses korraldada neljal erineval moel, millest just neljas on Lätis kasutatud kombineeritud maraton. Samal tassemel on võimalik kahepäevased võistlused, kus esimesel päeval koolisõit, teisel koonused või esimesel päeval koolisõit või koonused, teisel päeval kombineeritud maraton või koonused. Kolmas võimalus on ühel päeval viia läbi nii koolisõit kui koonused. CAI2* sisaldab juba kõiki kolme ala, lubatud on varieeruda nende läbiviimise päevades.

Lätis oli stardis 10 ühest hobuste ekipaaži, kaks ponide ühest ning üks ponide paar. Hoburakendite võistluse parima tulemuse saavutas leedukas Almutis Raila. Järgnevad kaks kohta läks lätlastest perekond Pavlovskistele – teine koht Andisele ja kolmas tema tütrele Andale.

Eestlaste ning samuti kõikide muude osalenute tulemused leiate aadressilt http://www.pajugubrauksana.com/. Homme on Kekavas kavas treeningsõit, pühapäeval aga jällegi rahvusvaheline CAI1* võistlus.