Kertu Klettenberg ja Ulrike R Grand Prix kolmandad, võitis Belekhov Bivaldil

Tallinn International HorseShow sai traditsiooniliselt oma lõpp-punkti takistussõidu Kesk-Euroopa liiga MK-etapi näol, mis ühtlasi suurürituse Grand Prix`s. Eesti suhtes andis võistlusele positiivse pitseri Kertu Klettenbergi ja Ulrikese auväärt kolmas koht Aleksander Belekhovi ja Vital Djundikovi järel.

Tänavuse Grand Prix ümberhüpetele pääses kaheksa võistluspaari, kellest vaid kahte peeti eelnevalt favoriitideks. Paarid, kes eelnevate tulemuste põhjal favoriidi staatusesse kuulusid, tegid ridamisi vigu ning nii ei pääsenud otsustavasse vooru Vladimir Beletsky ja Rocketman, Michal Kazmierczak ja Que Pasa, Danielius Gutkauskas ja Tom Riddle S, Kristupas Petraitis ja Lordano ning nii mõnedki teised. Sevastu nägime ümberhüpetel mitmeid üllatajaid, kelle hulgas kaks vähem tuntud poolakat ja tänavu tagasihoidlikult esinenud Vital Djundikov. Eestlaste rõõmuks pääsesid ümberhüpetele Kertu Klettenberg ja Ulrike R ning Urmas Raag ja Carlos.

Esimesena startis ümberhüpetel poolatar Klaudia Siarkiewicz hobusel Caprini 3 ning läks silmnähtavalt kindla ja puhta sõidu peale. Suures plaanis see õnestuski, üks karistuspunkt tuli ületatud aja eest. Puhta sõidu tegi ja Peterburis elav Valgevenet esindav Vital Djundikov, kes hobusega Carimbo oli poolatarist oluliselt kiirem ja asus võistlust juhtima. Kertu Klettenberg ja Ulrike R lõpetasid publiku tohutute ovatsioonide saatel samuti puhtalt, kuid jäid veidike Valgevene sõitjale alla. Kiireima sõidu tegi aga peterburglane Aleksander Belekhov hobusega Bivaldi, mis garanteeris võidu.

Poolakad Lukasz Troszczynski ja Dawid Kubiak, samuti venelanna Natalia Simonia ning valitsev Eesti meister Urmas Raag eksisid ümberhüpetel ühel takistusel ja sellega oli paremusjärjestus selgunud. Võitja Belekhov, teine Djundikov, kolmas Klettenberg.