Kertu Klettenberg ja Ulrike R Šiauliai MK-etapi teised, võitis poolakas Kazmierczak

Täna lõppes Šiauliai Horse Show Kesk-Euroopa takistussõidu MK parkuuriga, kus Eesti edukaimana saavutasid Kertu Klettenberg ja Ulrike R Tallinnas kolmandana lõpetanud Poola paari Michail Kazmierczaki ja Stakorado järel.

Läti rajameister Ivo Mikelsoni poolt Šiauliai Arenal üles seatud rada osutus osalevale seltskonnale sedavõrd keeruliseks, et puhtaid sooritusi tehti vaid kaks. Nulliga suutsid põhiparkuuris sõita esmalt poolakas Michail Kazmierczak hobusega Stakorado ja teisena Eesti ratsapubliku rõõmuks Kertu Klettenberg ja Ulrike R Poolakas asus ümberhüpete starti esimesena ja tegi parajal kiirusel puhta sõidu. Kertu liikus Ulrikesega pisut kiiremas tempos ning võttis poolakast oluliselt kiirema hoo üles lähenedes viimasele takistusele, mis paraku pudenes. Ligi sekundi jagu kiiremast ajast paraku seekord ei piisanud, kuid sellele vaatamata noorele Eesti takistussõitjale igati väärikas teine koht.

Nelja karistuspunktiga lõpetas põhiparkuuri vaid Tallinnas teise koha saavutanud Kristupas Petraitis hobusega Lordano ning võttis sel moel kodusel turniiril kolmanda koha. Neljas koht saavutati juba kaheksa karistuspunktiga ja selle võitis Andrius Petrovas hobusega Complemento. Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja lõpetasid samuti kaheksa karistuspunktiga ning ajaline võrdlus andis neile auhinnalise seitsmenda koha. Margit Mägi ja Artas ning Gunnar Klettenberg ja Lance S kogusid 16 karistuspunkti. Katkestajaid oli meie sportlaste hulgas kolm – Tiit Kivisild ja Sullivan, Rein Pill ja A Brok ning Urmas Raag ja Piccolina.

Pärastlõunases väikeses ringis oli võistluste viimasel päeval kavas 130 cm kõrgune Tabel C parkuur, kus jällegi oli meie parimaks Kertu Klettenberg, kes hobusega Toscana lõpetas leeduka Darius Akelise ja Reilise järel teisena. Katrin Pill ja Roos lõpetasid viiendal kohal, Rein Pill ja Virgin Express auhinnalisel seitsmendal kohal.

Ennelõunal peeti päeva esimese rahvusvahelise parkuurina noorhobuste sõit, milles eestlastest pääsesid ümberhüpetele neli võistluspaari, kes ümberhüpetel paraku kõik eksisid. Kuuendat kohta jagasid Katrin Pill ja Carlotta ning Tiit Kivisild ja Donna Paola, kellele kohtunikud aega fikseerida ei suutnud. Pärast mahaajamist süsteemi teisel elemendil jäi Tiidule maha tulnud latt järgmise takistuse hüppamisel ette, millest ta vastavalt määrustikule kohtunikele märku andis. Ratsaniku tegevust aktsepteeriti, kuid tõenäoliselt ei õnnestunud aega peatada. Samuti nelja karistuspunktiga lõpetasid ümberhüpped eile teise koha saavutanud Renek Rosenberg ja Helios de Muze, kes täna leidsid end kaheksandalt positsioonilt. Mai-Britt Nuudi ja Tahis du Masure lõpetasid kaheksa karistuspunktiga auhinnalisel kümnendal kohal. Noorhobuste sõidu võitsid Matas Petraitis ja Dylano M Leedust.

Hommikuses rahvuslike klasside programmis saavutasid Andres Udeküll ja Calcyl kolmanda koha kõrgusel 120 cm, mille võitsid Tadas Šeškas ja Baterflay Leedust. Auhinnalise 12. koha samas parkuuris saavutasid Kertu Klettenberg ja Bingo. Kõrgusel 100 cm ei pääsenud eestlased tänagi auhinnalistele kohtadele.

Kõik Šiauliai Horse Show tulemused on leitavad aadressilt http://lzsf2014.wix.com/siauliaihorseshow#!results/cm5p