Kes olid Eesti edukaimad aastal 2017? (FOTOGALERII)

Nüüd, kus uus aasta alustab oma kolmandat nädalat, heidame pilgu peale möödunud aasta Eesti Ratsaspordi Liidu edetabelitele ja toome välja parimad ehk need, kes jõudsid reitingus kõrgematele kohtadele.
 

Takistussõit
 
 

Võttes arvesse asjaolu, et kaks meie takistussõitjat on hõivanud Maailma Karika "idaliiga" kaks esimest positsiooni, ei ole arusaamatu, et just need samad kaks meest on ka kodumaise edetabeli eesotsas, seda küll teises järjestuses. Ülekaalukalt kogus ERL-i edetabelis mullu enim punkte Rein Pill (4923), teise tulemuse tegi Urmas Raag (3519), kellele jäi napilt alla kolmandana lõpetanud Paul Argus (3510).

 

 

Rein Pill ja Alfons Ra. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

U25 vanuseklassi parima punktisumma kogus Linda Randpere, juuniorite edukaim oli Berit Lehtsaar. Lisaks nimetatud kategooriatele on meil arvestus veel lasteklassis (kuni 14.a.), kus osutus parimaks Karol-Kenneth Lootus ning poniratsanike klassis, mille võitis oma viimast poniaastat teinud Anett Pajur.

 

 

Linda Randpere ja Gardento Prova. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Berit Lehtsaar ja Solei Solei. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Anett Pajur ja Macho. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Koolisõit

 

Koolisõidu põhiklassis, milleks meie terminoloogia kohaselt R raskem, jagasid esikolmikukohad Dina Ellermann ja Prantsusmaal resideeruv Grete Püvi Ayache. Enim punkte kogus Dina Landy`s Akvareliga, teine ja kolmas summa aruvutati Gretele vastavalt hobusega Axel ja hobusega Aleandro.

 

 

Dina Ellermann ja Landy's Akvarel. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Grete Püvi Ayache ja Aleandro. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

Klassis R kergem oli edukaim Diana Pruks hobusega Finalist, noortes Marii-Heleen Raidmets poniga Rokit, juuniorites Rose Marie Skjoldby hobusega Rosinante, poniklassis Carinee Ainola poniga Herr Ilves ning lasteklassis Katariina Merila poniga Mango.

 

 

Diana Pruks ja Finalist. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Marii-Heleen Raidmets ja Rokit. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Rose Marie Skjoldby ja Rosinante. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Carinee Ainola ja Herr Ilves. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Katariina Merila ja Mango. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

Koolisõidu edetabelis oli vanuseklassi põhistele kategooriatele veel mitmeid raskuspõhiseid. L raskem võitjaks fikseerita Carinee Ainola ja Herr Ilves, L kergemas Kristiina Aun ja Rockefeller. Tasemel A kogusid enim punkte Dina Ellermann ja neljaaastane Jerry Red von Seeder.

 

 

Kristiina Aun ja Rockefeller. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Dina Ellermann ja Jerry Red von Seeder. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

Kolmevõistlus

 

Kolmevõistluses moodustasid aasta lõpuga põhiklassi esikolmiku võitjana Vilvi Laanet, teisele kohale jõudnud Ervi Kaasiku ning kolmandana lõpetanud Erkki Hõim. U25 edetabeli suurima summa kogus Anna-Liisa Raudsepp, juuniorites Katriin Sild, poniklassis Kärt Kingisepp.

 

 

Vilvi Laanet ja Well Timed. Foto allikas: Koordi Tallid FB

 

 

Anna-Liisa Raudsepp ja Bignam. Foto: Kert Kaasik

 

 

Katriin Sild ja Aspirin. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Kärt Kinisepp ja Cessika. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

Kestvusratsutamine

 

Kestvusratsutamise põhitabeli esimeselt realt leiame Marian Kikase, kellele järgnevad Kairit Järv ning Heigo Rohtla. Noorteklassi esikoht läks jagamisele Annabel Kaldvee ja Merilin Kalbre vahel, juunioritest Brenda Prants. Poniklassi võitis Eliise Laur.

 

 

Marian Kikas ja Jaliszko. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Annabel Kaldvee ja Nilsson. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Merilin Kalbre ja Gunpowder Boy. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Brenda Prants ja Assman. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Eliise Laur ja Filly Bella. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

Rakendisport

Rakendispordis peetakse üldedetabelt ning eraldi edetabelit hobuse- ning ponirakenditele. Hoburakendite tabeli võitis Ülar Raudsepp, ponirakendites Riina Rõa. Üldedetabelisse kogus enim punkte Rõa, kellele järgnes Raudsepp ning kolmandana Urmas Saks.

 

 

Ülar Raudsepp ja Redrum. Foto: erakogu

 

 

Riina Rõa ja Pin Rock's Poppius. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

Harrastajad

 

Vaatame üle ka harrastajate edetabelid alade kaupa. Takistussõidus kogus enim punkte Priit Perna, koolisõidus Kristiina Aun, kolmevõistluses Marie-Helene Sarapuu ning kestvusratsutamises Marii Helen Eek.

 

 

Priit Perna ja Hermela. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Kristiina Aun ja Just Me. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Marie-Helene Sarapuu ja Smirnoff. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

 

Marii Helen Eek ja Von Vürtspeter. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

 

Klubid

 

Parim klubi takistussõidus oli Ruila Tall, koolisõidus Tondi, kolmevõistluses Järvamaa, kestvusratsutamises EER ning rakendispordis Märjamaa.

 

 

 


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23