Kesk-Euroopa liiga jätkab Šiauliais, Lääne-Euroopa liiga alustab Oslos

Kui Kesk-Euroopa takistussõiduliiga jätkab pärast Tallinna etappi Leedus Šiauliais, siis käimasolev MK-hooaeg saab täistuuridel käima Oslos, kus käivitub kõrgeimatasemelisem Lääne-Euroopa liiga.

Šiauliais algab sealne MK-etapp homme, kusjuures starti asub kogu meie liiga esikolmik. Tallinna kolmanda kohaga kindlustas oma liidriporitsiooni noor venelanna Maria Bibikova, kes Quasimodoga stardib ka Leedus. Samuti on kohal liia teine poolakas Dawid Kubiak ning kolmandaks tõusnud Talinna võitja Andis Varna. Bibikoval on punkte kogutud 70, Kubiakil teisena 52 ja Varnal kolmandana 49. Pärast Šiauliaid jääb meie liigas pidada veel Poola etapid Lesznos ja Poznanis ning lõunapiirkonna etapp Budapestis.

Lääne-Euroopa liiga hooaeg saab traditsiooniliselt avalöögi Oslos, kus võisteldakse eeloleval nädalavahetusel. Tuleval nädalal on maailma takistussõidu paremik Helsingis. Lääne-Euroopa liigas on enne aastavahetust arvestatav hulk etapp, neid jagu pea igasse nädalasse. Aasta lõpetavad traditsiooniliselt Londoni ja Mecheleni etapp. Oslos toimuval hooaja avaetapil asuvad starti nii karikakaitsja Steve Guerdat kui mulluse hooaja teisena lõpetanud hollandlane Harrie Smolders. Stardis on ka rootslasest olümpiahõbe Peder Fredricson

Tänavuse hooaja MK suur finaal toimub järjekordselt Ameerika Ühendriikides, kuid mitte teatud mõttes traditsiooniks kujunenud Las Vegases, vaid Nebraska osariigis asuvas Omahas, mis jääb New Yorkist vähem, kui 200 miili kaugusele.