Kesk-Euroopa liiga võitis tšehh Ales Opatrny, teine Petrovas, kolmas Neretnieks

Täna jõudis Varssavis lõpule Kesk-Euroopa takistussõiduliiga järjekordne hooaeg, mille võitis viimases osavõistluses kõiki edestanud tšehh Ales Opatrny leeduka Andrius Petrovase ja lätlase Kristaps Neretnieksi ees.

Reedese osavõistluse järgselt kirjutasime, et rada tundus sportlastele liialt kerge, kuna ümberhüpetele pääsesid pooled alustanutest. Täna oli olukord diametraalselt vastupidine ning 155 cm kõrguste takistustega parkuuri läbisid karistuspunktideta vaid kaks paari, kelle hulgas vaid üks meie liigast. Ales Opatrny ja Zandiro tegid esimese puhta soorituse, kui sõitnud olid juba pooled võistluspaaridest. Eelnevalt oli poolakas Lukasz Appel hobusel Zarco lõpetanud ühe karistuspunktiga aja eest, mis lõpuks andis kolmanda koha. Opatrny saavutust suutis korrata veel vaid hollandlanna Jody van Gerwen hobusega Acord. Ümberhüpetel koguseid nemad neli, tšehh null karistuspunkti ja nii oli Grand Prix esikoht jagatud. Mis aga juhtus liiga arvestuses?

Meie sõitjatel täna head vormi ei olnud. Nii Tiit Kivisild ja Cinnamon kui ka Gunnar Klettenberg ja Ulrike R otsustasid pärast pudenenud latte katkestada. Suurim ootamatus tuli aga kindlasti Varssavisse liidrina tulnud Vladimir Beletskilt. Tema eelmisel aastal arvukalt väga häid starte teinud Mats`up du Plessis lihtsalt ei läinud kolmandale takistusele ja nii jäigi! Beletsky tulemust kirja ei saanudki ning langes sellega kindlalt esikolmikust välja. Viimase osavõistluse lõpetas kuuendal kohal nelja karistuspunktiga leedukas Andrius Petrovas hobusel Aragorn, saades selle eest liiga teise koha punktid, mis tõstsid leeduka teiseks ka liiga arvestuses. Kuigi lätlane Kristaps Neretnieks ja Conte Bellini kogusid täna kaheksa karistuspunkti, piisas sellest, et lõpetada liiga kolmandal kohal. Seega, Lyoni sõidavad Kesk-Euroopa liigast Ales Opatrny, Andrius Petrovas ja Kristaps Neretnieks.

Varssavi võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.cavaliada-warszawa.pl/pl/wyniki/