Kesk-Euroopa takistussõiduliiga põhjaregiooni juhib Kristaps Neretnieks, Kivisild neljas

Eeloleval nädalavahetusel peetakse Tallinn International Horse show raames järjekordne Kesk-Euroopa takistussõiduliiga põhjaregiooni etapp, millel osalevad kõik liiga jooksva edetabeli parimad.

MK sarjas juhib meie takistussõiduliigat enne Tallinna etappi lätlane Kristaps Neretnieks 72 punktiga. Talle järgnevad 62 punktiga leedukas Andrius Petrovas ja 52 punktiga teine lätlane Andis Varna. Meie parimana on Tiit Kivisild 41 punktiga neljandal kohal. Hanno Ellermann on kogunud 32 punkti ja asub seitsmendal kohal. Hetke kaks esimest, Neretnieks ja Petrovas, esindasid meie liigat muide kevadel peetud möödunud hooaja finaalis, mis toimus Prantsusmaal Lyonis.

Meeldiv on tõdeda, et Tallinna etappi austavad oma kohalviibimisega neli liiga parimat. Neretnieks stardib Tallinnas hobustega Con Pleasure ja Romanee Cece, kellest tõenäoliselt esimesega osaleb MK parkuuris. Oma põhihobused jättis Baltikumi kõrgeima reitinguga takistussõitja Saksamaale, kus jätkab hooaega pärast Tallinna ja Šiauliai võistlusi. Andrius Petrovas asub starti üle pika aja oma põhihobusel Aragorn, Varnal on kaasas veel vaid 7aastane, kuid tänavu juba mitmeid Grand Prix võite saavutanud KS Coradina. Tiit Kivisild võistleb MK parkuuris suure tõenäosusega hobusega Cinnamon.

Liiga koondarvestusse läheb viis paremat etappi ning liiga finaali kolme osavõistluse tulemused. Kesk-Euroopa liiga finaal on selgi hooajal traditsiooni kohaselt Poola pealinnas Varssavis. Pärast Tallinna jäävad pidada veel nädala pärast toimuv Šiauliai etapp Leedus ning seejärel Poola etapid novembrikuises Lesznos ja detsembrikuises Poznanis. Punkte on võimalik koguda ka lõunaregiooni etappidelt Celjest (Sloveenia) ja Budapestist. Maailma finaali, mis sel hooajal peetakse Las Vegases, pääseb meie liigast kolm paremat.