Kesk-Euroopa takistussõiduliiga regioonide liidrid enne finaali on Neretnieks ja Karaevli

Möödunud nädalavahetusel peetud Poznani MK-etapp oli Kesk-Euroopa liigas viimane, kus takistussõitjad said koguda punkte enne märtsikuus Varssavis toimuvat liiga finaali. Põhja regioonis kogus suurima punktisumma lätlane Kristaps Neretnieks, lõuna regioonis türklane Omer Karaevli.

Algatuseks tuletame lugejatele meelde, et Varssavis toimuvasse finaali pääseb nii põhja- kui lõuna regioonist kümne parema etapi punktide alusel kümme parimat. Juhul, kui ühest regioonist on osavõtjaid vähem, pääsevad teisest regioonist finaali ka järgnevad numbrid. Viimastel aastatel on olnud lõunast osavõtt ülinapp, mistõttu pääseb meie regioonist finaali tavapäraselt oluliselt rohkem sportlasi kui kümme. Finaali võetakse kaasa viie parima etapi punktid. Lõpptulemus kujuneb eelpool nimetatud punktisumma liitmisel finaalis kogutud punktidele. Varssavis võisteldaks kolmel päeval. Esimesel päeval on kavas 145 cm kõrgune sõit Tabel C põhimõttel. Esikoht annab 10, teine 9, kolmas 8 jne. punkti. Teisel võistluspäeval on kavas sõit kõrgusel 150 cm, kus jagatakse tavapärased punktid: esikoht 20, teine 15, kolmas 15, neljas 13, viies 12, kuues 11 ja nii kuni 16-ni välja. Otsustav sõit on kõrgusel 155 cm ning siin jagatakse välja topeltpunktid tavaetapiga võrreldes.

Analüüsides liigade edukamate punkte, saame tulemuse, kus põhja regioonis kogus neid enim noor lätlane Kristaps Neretnieks, kes lõpetas 102 punktiga. Teise tulemuse, 99 punkti, kogus venelanna Anna Gromzina, kolmandat kohta jäid 95 punktiga jagama Gunnar Klettenberg ja leedukas Benas Gutkauskas. Lõunas tegi n.ö. puhta töö türklane Omer Karaevli, kelle punktisummaks 84, teise punktisumma kogus lõunas bulgaarlane Rossen Raichev ja selleks oli 57. Siinkohal peame aga tegema möönduse, et selline edetabel, mille muide FEI ametlikuna tavapäraselt avaldab, ei anna seisust liigas täpset ülevaadet. Nagu eelnevas lõigus kirjutasime, tehakse kokkuvõte 10 parema etapi baasilt, finaali võetakse aga kaasa viie etapi punktid. Hoopiski parema pildi erinevate takistussõitjate võimalustest pääseda kokkuvõttes liiga kolme parima hulka ehk Göteborgis toimuvasse finaali saame, kui vaatleme punktisummasid viie parima etapi lõikes, tehes seda põhja ning lõuna regioonis ühiselt. Selles arvestuses omab enim punkte Anna Gromzina, kelle summaks 81. Järgnevad sportlased on üliväikeste vahedega. Teisel kohal Gunnar Klettenberg (75), kolmas Omer Karaevli (74), neljas Benas Gutkauskas (73), viies Kristaps Neretnieks (69). Tõenäoliselt on just need viis sportlast seltskonnas, kes jagavad kolm pääset Göteborgi. Samas ei tohi unustada ka viimase etapi võitnud poolakat Jaroslaw Skrzyczynskit, kellel punkte küll 54, kuid Varssavi koduseinad aitamas ning ka bulgaarlast Rossen Raichevit, kellel punkte 57. Viimaste edu ja eelnevate ebaedu korral võivad nemadki kolme hulka pääseda.

Üle mitme aasta on kaardid enne finaali väga lahti ja põnevust tõotab tulla küllaga. Hobumaailm on Varssavis esialgsete plaanide järgselt märtsikuus kohal ning informeerib meie lugejaid operatiivselt toimuvast. Pöialt saame hoida Eesti takistussõitjast Gunnar Klettenbergile, kes varem üleilmsesse MK-finaali kvalifitseerunud ning seal ka osalenud päris mitmel korral.