Kestvuratsutajad Kliczkowo CEI-l

Kairit Järv ja Druid Autor: Kaja Tuisk

Möödunud nädalavahetusel 8.-10.07.2021 toimus Poolas Kliczkówis rahvusvaheline kestvusratsutamise võistlus. Üritusel oli võistlejaid kokku üle 90 ning Eestit oli esindamas 7 paari.

Võistlejaid oli kohal lisaks Eestile veel Argentiinast, Belgiast, Brasiiliast, Tšehhist, Saksamaalt, Itaaliast, Leedust, Malaisiast, Norrast, Rootsist ning Poolast.

Võistlus toimus kahel päeval. Esimesel päeval tuli vastu astuda tormihoiatusele, millega kaasnes terve öö vihma ning äikest. Paduvihmaga olid CEI1* 100km stardis hommikul 15 paari, kellest kaks eestlast: Greta Frosch (EER, ) ja Vürtsman ox ning Kadri-Triin Kõoleht (EER, ) ja Norton.  Tulemuse said kirja 12 paari. Tubli sõidu noorte hobuste esimestel suurtel võistlustel kodust eemal tegid eestlased lõpetades 7. ja 8. kohal keskmise kiirusega 14.9 km/h.

Katriin Kalle ja Mr Tondi
Autor: Kaja Tuisk

Teisel päeval oli ilm juba sõbralikum ning päike korrastas mudast rada. Hommikul anti CEI3* 140km start 13-le paarile, kellest tulemuse said kirja 10. Nende seas läksid rajale 5 eestlast ja tegid tubli sõidu: Brenda Prants ja Assman (EER, ), kes saavutasid 5. koha  keskmise kiirusega 15.4 km/h ning samuti täitsid enda viimase kvalifikatsiooni, et osaleda septembris toimuvatel Euroopa maailmameistrivõistlustel Ermelos. Kairit Järv ja Druid (EER, ) lõpetasid 6. kohal keskmise kiirusega 15.4 km/h ning Katriin Kalle (Tondi RSK) ja Mister Tondi jäid 7. kohale ning keskmiseks kiiruseks tuli 14.8 km/h.

Lilian Schönberg ja Amal el Awrah ox (RK El Awrah, ) ning Taavet Tikk (Kassari RM) ja Meriin pidid seekord kahjuks peale 4. ringi võistluse katkestama.

Seda võistlust võiks pidada ka groomide võistluseks arvestades radu, mida tuli läbida autoga, et jõuda rajal vastu hobusele ja ratsanikule igasse punkti. Rada oli tänu tormile autoga väga keeruline läbida, sest muutus mudaseks ja pehmeks ja groomide autode rohkuse tõttu peaaegu läbimatuks. Kõik ratsanikud ning hobused on oma groomide ja treenerite abile uskumatult tänulikud, sest katsumuseks oli see võistlus kõigile.

Võistluse korralduse ja asukohaga jäi Eesti tiim väga rahule. Täname korraldajaid ja loodame tulevikus sinna veel tagasi jõuda.