Kestvusratsutaja Kaisa Keerd ning Eesti noorte võistkond saavutasid Norras Põhja- ja Baltimaade meistrivõistlustel hõbemedali

28. juunil Norras toimunud Põhja- ja Baltimaade meistrivõistlustel oli eestlasi võistlustules kokku kaheksa – 4 juuniorit, kes startisid CEI 1* 80km pikkusele distantsile, ja neli seeniorit, kes startisid CEI 2* 120km pikkusele distantsile. Väga edukaks osutus meie noortest kestvusratsutajatest koosnev võistkond. Norrast naasesid nad võistkondliku hõbemedaliga ja Kaisa Keerd hobusel Filly-Bella sõitis välja ka individuaalse hõbemedali.

Keerdi ja Filly-Bella keskmiseks kiiruseks kujunes 18,50 km/h. Keiu Oras hobusel Nilsson ox lõpetas 80 km viiendana (keskmine kiirus 17,53 km/h) ning Annabel Kaldvee hobusel Frank-Fränk sõitis välja 10. koha (keskmine kiirus 11,9 km/h). Peab märkima, et võistkondlik kuldmedal libises eestlastel väga napilt käest. Nimelt finišeeris lõpuheitluses esimesena Brenda Prants hobusel Baltimor, kuid kahjuks tuvastasid veterinaarid viimases vet. kontrollis hobusel lonke ja võistluspaar elimineeriti. Esikoha saavutas teisena finišeerunud Norra kestvusratsutaja Rita Holen Eiesland hobusel Ka Piaget Virkku. Võitja keskmiseks kiiruseks kujunes 18,58 km/h. Kokku oli juunioride arvestuses stardis 14 võistluspaari.

Kindlasti väärib äramärkimist ka see, et veterinaaridest koosnev komisjon tunnistas Best Condition auhinna (parimas seisus hobune pärast võistlust) vääriliseks juunioride distantsil meie hobuse Nilsson ox. See on kestvusratsutamises väga kõrge saavutus. Seda eriti nii raskel distantsil nagu seda olid Lõuna-Norra väga kivised, mägised ja ülimalt tehnilised rajad.

Foto: Brenda Prants

Just need rasked rajad said saatuslikuks ka seenioride arvestuse 29le võistlejatele, kes pidid neis keerulistes oludes läbima 120km. Nendest suutis distantsi ainsana edukalt läbida Marian Kikas hobusel Jaliszko. Võistluspaari keskmine kiirus oli 12,18 km/h ja kokkuvõttes 15. koht. Kairit Kalbre hobusel Nola, Heigo Rohtla hobusel Fatas Zanzibaar ja Anne Rohtla hobusel Jalizza Adamas elimineeriti vastavalt pärast esimest, teist ja kolmandat ringi.

Sellel distantsil saavutas esikoha ja ühtlasi ka meistritiitli Norra kestvusratsutaja Vidar Ydstebo hobusel Shah Nahim (keskmine kiirus 17,56 km/h), teise koha võttis Olaug Espeli Carstensen (NOR) hobusel Kareeb (17,55 km/h) ja kolmanda Rootsi võistleja Annelie Eriksson hobusel Shajfaklaan (keskmine kiirus 16,81 km/h). Norra pälvis esikoha ka võistkondlikus arvestuses.

Kestvusratsutamise Põhja- ning Baltimaade meistrivõistluste tulemused leiate lähitulevikus aadressilt http://www.endurance-timing.net/ride2.php

Katrin Liiv