Kestvusratsutajad avasid hooaja

Sarnaselt Tartumaa Talvekarika II etapiga nädala võrra edasi lükatud Sooniste Kvalifikatsioonivõistlus sai teoks 2. veebruaril, kui 13 paari asus 32 ja 54 km pikkustele teekondadele Raplamaal Soonistes. See oli kestvusratsutajate jaoks uue hooaja esimene võistlus.

Pikemal rajal, 54 km distantsil võttis nelja paari hulgas esikoha Merilin Kalbre (EER) Baltimoril, kel kulus võistluse läbimiseks 3 tundi, 49 minutit ja 15 sekundit, keskmiseks kiiruseks kujunes 14,13 km/h. Kohe nende kannul lõpetasid teisena Brenda Prants (EER) ja poni Kilvet ning kolmandana samuti sekundise vahega finišeerisid Gerly Pällo (EER) ja Nola. Viimane täitis sellega ka seni puudu olnud I kvalifikatsiooni.

32 km esmase kvalifikatsiooni sõitjaid oli pisut enam – 9 paari, kellest lõpetas võistluse enamus ehk kaheksa paari. Kvalifikatsiooni said tehtud Lilian Schönberg, Heili Püümann, Joanna Ivask, Mia Turu, Piia Marie Leesme ja Jaanika Warren. Kolm võistlejat – Marja Salomaa ning Anne ja Heigo Rohtla, kes kvalifikatsiooni tegelikult ei vajanud, sõitsid kohtuniku loal lubatust kiiremini ehk veidi üle 17 km tunnis.

Vaata tulemusi: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=2&y=2014&id=1326