Kestvusratsutajad avasid hooaja Hüürus

Jasmin Viinamägi ja Ilueedi võitsid kodustel radadel. Autor: Jessica Viinamägi

Kestvusratsutamise hooaeg avati Hüürus, kus leidis aset koguni kaks võistlust. Muutlikud ilmaolud põhjustasid nii algse toimumiskoha muutuse kui ka osalejate vähesuse, mis on talvise kestvusratsutamise puhul mõistagi tavapärane.

Selle aasta esimene kestvusratsutamise võistlus oli planeeritud toimuma Talupargi tallis 16. veebruaril. Terve talve kestnud suurepärane ilm aga vedas viimasel hetkel alt ning planeeritud lumised metsarajad muutusid jäisteks uisuväljadeks. Korraldajad pidid vastu võtma otsuse, et hobuste ja ratsanike ohutuse nimel võistelda ei tohi, ning korraks tundus juba, et hooaja avapauk lükkub märtsi.

Tublid ja hakkajad inimesed Hüüru tallist avastasid aga, et nende kandis saaks küll ühe väikse võidukappamise ära pidada. Nii peetigi 16. veebruar esimene Hüüru Suts. Kahjuks ilmataadi vembud olid enamuse potensiaalseid võistlejaid ilmselt ära ehmatanud ning lühemale, 33 km pikkusele rajale startis kõigest 3 võistluspaari. Ainsana sai tulemuse kirja Eliisabeth Kuismanen (klubi EER) hobusel A.Rosita, Õnne Hallikko ja Greta Frosch otsustasid võistluse katkestada pärast esimest ringi.

Pikemale,40,5 km rajale startis 4 vaprat ratsanikku. Esimesena jõudsid finišisse Maire Õunmaa (EER) ja Assmann, kelle keskmiseks kiiruseks kujunes 13,08 km/h, nende järel kohe sekund hiljem Kaisa Keerd (EER) ja Nella. Kolmas koht läks samadel radadel treenivale Jasmin Viinamäele (RK El Awrah ET) hobusel Ishal Kenyah FR ox.

Kuna korraldusliku poole pealt kulges kõik hästi, siis otsustati lisada kohe kalendrisse ka märtsi algusesse järgmine võistlus. Kohe peale naistepäeva, 9. märtsil, kappasid vaprad naised taas kahele distantsile. 33 km pikkust esmast kvalifikatsiooni asusid läbima seekord 4 ratsanikku, kes kõik said ka positiivse tulemuse kirja.

44 km pikkusel distantsil, kus osales 8 paari, võeti seekord üles juba tunduvalt suuremad kiirused kui veebruaris. Võitjaks osutus eelmisel korral kolmanda koha koju viinud kohalik Jasmin Viinamägi (RK El Awrah ET), kes seekord osales oma põhiratsul Ilueedi. Võidu tõi koju raja läbimine kesmise kiirusega 18,45 km/h. Teiseks kihutas Merilin Kalbre (EER) äärmiselt kogenud Mustafo Malabahil (keskmine kiirus 18,22 km/h), kolmas oli eelmise võistluse võitja Maire Õunmaa  (EER) Assmannil (16,45 km/h).

Tulemused leiate: https://ratsanet.ee/events/1840?locale=et&year=2019