Kestvusratsutajad avasid Hüürus hooaja

Kestvusratsutajad talvistel Hüüru võistlusradadel. Foto: Mari Saar

11. märtsil avasid kestvusratsutajad Hüürus võistlushooaja. Algselt pidid kestvusratsutajad andma hooajale avastardi 22. jaanuaril Arma ratsatalus, kuid korraldajad otsustasid halbade ilmastikuolude tõttu võistluste tühistada. Seega alustasid kestvusratsutajad juba mõneti traditsiooniliselt võistlushooaega Hüürus.

Laupäeva hommikul oli Hüüru kogunenud 22 võistluspaari, kes panid end proovile kolmel võistlusdistantsil- 36, 46 ja 84 km. 36 km distantsil, millega oli võimalik täita esmane kvalifikatsioon, asus starti 9 võistluspaari, kes kõik said kirja positiivse tulemuse.

Kõige populaarsemaks osutus 46 km distants, kus asus mõõtu võtma 11 võistluspaari, kellest 10 sai tulemuse kirja. Selle võistlusklassi võitsid Karoli Kanarbik (Märjamaa SK) ja Enritta ning sellega edestas ta õige napilt oma treenerit ja klubikaaslast, Stella Kuusemetsa, kes napsas hobusega Namaste teise koha.

Pikimale, 84 km, distantsile oli end kirja pannud kaks vaprat ratsanikku. Napilt tulid võitjaks Karola Sein (Tartu Ratsakool) ja Power, edestades Sanna Podekrati (EER) hobusel Loojuv Päike.

Kõik tulemused on leitavad Ratsanetis. Järgmine kestvusratsutamise võistlus toimub samuti Hüürus juba 8. aprillil.