Kestvusratsutajad lõpetavad hooaja poniklassi meistrivõistlustega

Kestvusratsutajad panevad hooajale punkti sel laupäeval, 12. oktoobril Soonistes, Raplamaal, kus peetakse lisaks vabaklassidele ka ponide Eesti meistrivõistlused.

40 km pikkuse EMV arvestuses stardib läbi aegade suurim arv poniratsanikke, kokku 9 võistluspaari, mis mõne muu alaga võrreldes on väike number, kuid nii palju ponisid ei ole kestvusratsutamises tõesti varem stardis olnud. Suurima arvu ponisid toob välja Ratsarügemendi klubi – 5 võistluspaari.

Lisaks peetakse vabaklassid distantsidel 80 ja 50 km ning samuti on olemas 22 km pikkune ERL kalenderplaaniväline tutvumisklass.

Soonistes ei ole varem kestvusratsutamist peetud ning ERLi kestvusratsutamise manager Katrin Liivi mäletamist mööda on see üldse esimene selle ala võistlus Raplamaal. Ürituse staap (ehk start ja finiš) saab olema Sooniste mõisa juures. Võistluse korraldab RSK El Awrah Endurance Team.

Eesti kestvusratsutajate suurim eesmärk on järgmiseks aastaks jõuda WEG-ile ehk Maailma Ratsaspordi Mängudele, mis peetakse 23. augustist 7. septembrini Normandias. Kairit Kalbrel ja Baltimoril on selleks puudu üks kvalifikatsioon (160 km), mida üritatakse täita 2014. a. kevadel. Teine suur eesmärk on Juunioride ja Noorte EM Itaalias. Meie üks esikestvusratsutajaid Kairit Kalbre võistleb nimelt noorteklassis tuleval aastal viimast hooaega.

Katrin Liiv