Kestvusratsutajad osalevad Põhja- ja Baltimaade Meistrivõistlustel võistkonnana

Eeloleva nädalavahetuse suurima väljakutse meie ratsaspordis võtavad vastu kestvusratsutajad, kes osalevad võistkonnana Põhja- ja Baltimaade Meistrivõistlustel. Rahvusvahelisel tasandil on võistlustules ka takistussõitjad ning kolmevõistlejad.

Eile asusid Eesti kestvusratustajad teele Taanimaale, kus Knuthenborgis peetakse laupäeval Põhja- ja Baltimaade Meistrivõistlused. Võistkond koosseisus Virge Laur, Kairit Kalbre, Marilyn Uusna ja Egle Kalev stardib 120 km distantsil. Põhjamaade parimad selgitatakse nii võistkondlikus kui individiuaalses arvestuses.

Juba täna alustavad kolmevõistlejad Poolas Strzegomis võistlemist CIC1* tasemel. Osalevad Marit Poltimäe hobustega Cosette ja Szaman, Madli Murel hobusel Flicker ja Juula Reinumägi hobusel Czaruk. Strzegomis on traditsiooniliselt suur võistlejate hulk – CIC1* tasemel stardib veidi vähem kui 100 võistluspaari. Lisaks on kavas tasemed CIC2*, CCI2*, CCI3* ja MK-etapp CIC3*-W.

Moskvasse on jõudnud Eesti takistussõidu paremikku kuuluvad Gunnar Klettenberg ja Urmas Raag, kes osalevad Bitsa ratsakeskuses toimuval CSI4* tasemega turniiril. Bitsa võistlusel annavad Rolex Rankingu punkte koguni viis võistlussõitu.