Kestvusratsutajad Rohtlad ja Uusna võistlesid Rootsis

Anne ja Heigo Rohtla ning Marilyn Uusna võistlesid möödunud nädalalõpul Rootsis Växjös mainekal ja pikkade tradistioonidega võistlusel CEI2* 120 km distantsil. Kahjuks õnnestus positiivne tulemus kirja saada vaid Annel, kes lõpetas 25 osaleja seas 9ndana.

Anne ja Jethro läbisid 120 km keskmise kiirusega 16,6 km/h. "Ühel ringil, mida me sõitsime kokku kaks korda, oli kolm kohustuslikku sammuosa, mis viis kiiruse päris alla. Miks need osad sammus pidid olema, jäi veidi selgusetuks," kommenteeris Anne, kes oli oma hobusega väga rahul. "Ta ei teinud muidugi mingit supertulemust, aga ta oli heas vormis ja tubli."

Heigo Rohtla ja Wierusz komistasid 50m enne finišijoont üle kiviaia tulles ning said lõpp-protokolli kirja lonke. Asi ei ole ilmselt väga tõsine, kuid äsja koju saabunud sportlased lubasid hobusel korralikult taastuda ning seejärel anda täpse hinnagu. "Ehkki tegu oli üldiselt väga meeldiva rajaga, oli stardi ja finišipaik kehval mudasel ja kivisel põllul, kus kohalikud hobused näisid märksa paremini hakkama saavat. Mõni ületas seda lagunenud kiviaeda koguni galopis, aga Wieruszele sai see isegi sammus saatuslikuks," lisas Anne.

Marilyn Uusna, kes plaanis detsembris osaleda juunioride ja noorte MM-il Abu Dhabis, oli sunnitud võistluse Filly-Bella tervisehäirete tõttu pooleli jätma. Uusna võistles Filly-Bellal, kuna selgus, et MM-il startimiseks oli vajalik kvalifikatsiooninormi täitmine samal hobusel (algselt oli plaanis hobune kohapealt laenata), paraku jäi norm täitmata.

Huvitava seigana tõid Rohtlad veel välja fakti, et Heigo võistlushobusele Wierusz oli see naasemine kodukohta – nimelt just sealt Växjöst hobune mõned aastad tagasi ostetigi.

"Võistluspaigas oli meeldiv korraldus ja maastik. See ei ole selline tüüpiline Rootsi – raske ja kivine, nagu olin korduvalt juttudest kuulnud, pinnas oli enamjaolt pehme ja hobusele hea, kui ainult seda saatuslikku kiviaeda poleks Heigo teele sattunud. Igatahes soovitame küll seda paika võistlemiseks teistelegi," kommenteeris Anne Rohtla.

Võistlusest võtsid osa sportlased ka Taanist, Norrast ja Rootsist.

Tulemused peaksid mingil teadmata hetkel ilmuma siia: http://www7.idrottonline.se/VaxjoDRS-Ridsport/Dackeritten/Dackeritten2011/