Kestvusratsutajad stardivad homme Kõrvemaal

Vaatamata üha hoogu koguvale sügisele, kuigi see tänases ilmas tunda ei anna, jagub sellelegi nädalavahetusele kodumaiseid ratsaspordivõistluseid. Anname siinkohal neist põgusa ülevaate.

Ainukese Ratsaliidu kalenderplaani võistluse korraldavad kestvusratsutajad, kes kogunevad Anija vallas, Kõrvemaal. Kavas on distantsid 42 km, 57.5 km ja 84 km. Esialgsetel andmetel on registreerunud pisut üle kolmekümne osavõtja.

Kalenderplaaniväliseid võistluseid jagub muudelegi aladele. Takistussõidus on Tartumaal neid koguni kaks. Luunja maneežis võisteldakse talli haldava Talliteenuste OÜ 15. juubeli puhul kõrgustel kuni 125 cm, Hobunurme tallis on Tartu Kalevi sarja kolmas ja ühtlasi finaaletapp. Saaremaal saab teoks omanäoline ja juba traditsiooniks kujunenud ratsaorienteerumise võistlus.

Kui meie takistussõidukoondislaste esinemisest Moskvas lugejaid juba teavitasime, siis siinkohal lisame teisedki välisvõistlusel osalejad. Soomes Ypäjäl stardivad alanud nädalavahetusel sealsel rahvuslikul võistlusel Katrin Pill, Kullo Kender, Madis Morna, Stanislav Teder ja Linda Randpere. Toimetus hoiab kogu toimuval silma peal ning informeerib võimalikult operatiivselt ka oma lugejaid.